- Reklama -spot_img

Světové ekonomické fórum DAVOS 2020 – peklo nebo ráj?

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Na konci ledna se již dlouhou dobu schází světoví ekonomičtí vůdci v krásném švýcarském městečku DAVOS, aby rozhodli, jak bude vypadat budoucnost. Ostře sledovaná akce, která během jediného týdne zařídí místním podnikatelům roční obraty a zisky. Problémem je, že budoucnost, o kterou se starají, je jen jejich vlastní.

Ve skutečnosti se například konference v Davosu nekoná týden, ale jen pět + jeden den. V roce 2020 to například vypadalo následovně. A tak po první výkopu, jsou nyní na řadě ti důležitější. Samozřejmě prostor dostanou dle programu a přesně nastaveného harmonogramu.

Každému jeho 10 minut od 7:00 do 19:00. Jen ti nejdůležitější dostanou času více. A tak je možné se těšit například na řeč amerického prezidenta Donalda Trumpa, který vystoupí v dnes v 11:30 hodin a dostane celých 30 minut na to, aby objasnil, jak svět zachrání on.

Kromě Donalda Trumpa, je však čas vyhrazen i pro osobnost roku 2019. Tím je Greta Thunberg a věřím, že i nyní ji doprovází fotograf, dokumentarista a režisér v podobě jejího otce, který již úspěšně první díl dokumentu o boji proti klimatické změně prodal filmový studiím.

Zatímco ve svých domácích spojených státech se Donald Trump s Gretou Thunberg nesetkal. Předpokládám, že v Davosu k setkání dojde. Výsledek se dá predikovat s poměrnou přesností. Greta bude hovořit o klimatické nouzi, Donald Trump o tom, že se zase tak moc neděje. A všichni si budou tleskat.

Když jsem si procházel témata na jednotlivé dny, zjistil jsem, že ke každému budou v harmonogramu daném čase hovořit tři až čtyři mluvčí. S ohledem na to, jak jsou časová okna za sebou postavena, dá se očekávat, že na každého zbude výše uvedených 10 minut.

Nevím, kdo z Vás je zvyklý přednášet, já ano.

Vím proto, že 10 minut je velmi krátká doba na přednesení tématu do dostatečné hloubky a navíc stylem, který zůstane v mysli každého z posluchačů. Vím ještě jednu věc, 12 hodin v šesti dnech zanechá v myslích posluchačů, budou-li se chtít účastnit všech přednášek, jen a pouze černou díru.

Díru, které jedněm přinese během šesti dní roční obrat a druhým chvilku slávy na prknech, která neznamenají svět. Ve skutečnosti neznamenají vůbec nic. Je jedno budou-li vyrobeny ze dřeva, mramoru, plastu. Je jedno bude-li na nich ležet koberec, či podlahová krytina.

Do DAVOSu přijíždění peníze potkávat peníze a jejich cíl je jediný MÍT VÍCE PENĚZ.

Peníze nesou moc a moc nese peníze. To všechno zabaleno do šesti dní ztraceného času a plýtvání zde bude deklarováno, jako první krok ke změně. Doporučil bych si před změnou směru se dobře podívat, pojedete-li dálnicí do ráje, či skluzavkou rovnou do pekla.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace