- Reklama -spot_img

Skupina KKCG vstupuje na americký trh

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Investiční skupina KKCG založila společnost US Methanol, která se bude zabývat výrobou a prodejem metanolu v USA.

Investice (v základní výši 160 milionů USD) vychází z dlouhodobé strategie skupiny expandovat na nejrozvinutější zahraniční trhy a zároveň umožní diverzifikaci portfolia skupiny v oblasti těžby ropy a plynu. 

Společnost US Methanol sídlí v Charlestonu v Západní Virginii. „Je to naše první velká investice na tomto trhu, která zároveň naplňuje dlouhodobou strategii expandovat na rozvinuté zahraniční trhy. Chceme využít momentální situace, kdy jsou také v USA velmi nízké ceny plynu a ropy, a to přeje investicím na tomto trhu,“ uvedl k plánu KKCG její zakladatel Karel Komárek. Podle něj je projekt založen na obnovení průmyslové výroby metanolu v USA díky hojné zásobě zemního plynu a jeho nízké ceně, která je dnes méně než poloviční vůči ceně v západní Evropě. Metanol se vyrábí ze zemního plynu a může být využíván jako alternativní zdroj energie. „Výroba metanolu vhodným způsobem rozšiřuje a diverzifikuje portfolio činností skupiny KKCG v oblasti Oil&Gas a umožní větší stabilitu příjmů skupiny při velkých výkyvech cen ropy,“ dodává Komárek.

Společnost US Methanol bude vlastnit a provozovat středně velké metanolové závody s počáteční denní produkcí zhruba 450 až 500 tun. První továrna začne s výrobou v druhé polovině roku 2017. Společnost US Methanol má zajištěnu dlouhodobou dohodu o odběru a zbývající objem plánuje prodat dalším spotřebitelům v regionu.

„Je to náš první krok na americkém trhu. Věříme, že teď je příznivá doba na to, hledat tu další zajímavé příležitosti nejen v oblasti zpracovatelského průmyslu, ale také v oblasti těžby ropy či zemního plynu,“ říká Katarina Kohlmayer, finanční ředitelka a členka představenstva KKCG, která je za celý projekt v rámci KKCG zodpovědná. „Velmi si ceníme také toho, že se nám podařilo spojit s kvalitními americkými manažery Bradem Gunnem a Richardem Wolflim, kteří mají rozsáhlé zkušenosti v oblasti energetického průmyslu. Věříme, že společně dosáhneme dalších podobných investičních příležitostí,“ dodává Kohlmayer. Metanol je využíván v široké škále produktů – používá se například v rozpouštědlech, aditivech do pohonných látek a nemrznoucích směsí. Také se využívá jako surovina pro výrobu dalších organických látek. Metanol je klíčovou komoditou a nedílnou součástí globální ekonomiky. Celosvětová poptávka po metanolu se pohybuje okolo 80 milionů tun za rok. Přímo americký trh historicky silně spoléhal na dovoz metanolu, avšak současná dynamika cen plynu vytvořila příležitosti pro růst domácí produkce.

Tisková zpráva KKCG

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace