- Reklama -spot_img

Propad cen ropy táhne recyklační průmysl ke dnu…

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Zatímco před rokem či dvěma upozorňoval na to, že recyklační průmysl může v budoucnu ohrozit propad cen surovin nebo levná energie, mnozí ho považovali za šarlatána nebo alarmistu s katastrofickými předpověďmi.

No člověk nemusí mít ani mimořádně ekonomické vzdělání, aby mu byly jasné některé základní ekonomické principy tzv. oběhového hospodářství (circular economy). Založeno je totiž na finančních dotacích. Jakmile v prostředí padajících tržních cen přestanou tyto dotace fungovat, je recyklační průmysl na pokraji krachu.

Celý článek ZDE

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace