- Reklama -spot_img

Produkce odpadů za 2014 ve všech krajích ČR

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Ministerstvo životního prostředí zveřejňuje nejnovější, detailně zpracovaná odpadová data za rok 2014. Aktuální údaje verifikovala agentura životního prostředí CENIA. Podložená jsou metodickým výpočtem v souladu se zákonem č. 185/2001 Sb., o odpadech. Čerstvá fakta slouží jako podklad pro zpracování krajských plánů odpadového hospodářství, přípravu projektů z Operačního programu Životní prostředí a jako základ pro plnění reportingových povinností MŽP vůči EU.

V produkci uvedených odpadů jasně vedou 3 regiony: Hlavní město Praha, Středočeský a Moravskoslezský kraj. Výjimku představuje pouze produkce nebezpečných odpadů, v ní na nejvyšší příčce střídá Prahu Jihomoravský kraj.

Mezi 3 regiony se všeobecně nejnižší produkcí se řadí Karlovarský, Liberecký a kraj Královéhradecký. Pouze v případě porovnání nebezpečných odpadů se v nejnižší produkci za Karlovarským krajem umístil kraj Plzeňský a Vysočina.

Nejvíce komunálních odpadů produkuje Hlavní město Praha, naopak nejméně kraj Karlovarský.

Produkce jednotlivých druhů odpadů za kraje ČR (PDF, 293 kB)

Zdroj: MŽP

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace