I když předpokládám, že většina ze čtenářů výraz NERD již slyšela, nedá mi to, abych k jeho vysvětlení nepoužil slova největší světové online encyklopedie, která říká, že „NERD je to osoba vnímaná jako nadprůměrně inteligentní až obsesivní, většinou s nedostatkem sociálních dovedností“

Důvodem, proč o tom píši, je mé vystoupení na první Noci Nerdů konané v Praze.
Jak jsem se tam dostal?
Dovedla mne k němu elektrická jednokolka, resp. komunita, kterou buduji. Komunita se stávající se z lidí všeho věku, vyznání, barvy pleti a vzdělání.
Jeden z pražských jezdců představil mou práci organizátorce této události a ona, po telefonické diskuzi se mnou, rozhodla se nejen, že mne do programu konference zařadí, ale že můj příspěvek bude zařazen hned na úvod, na pozici tzv. KEYNOTE SPEECH.

V době, kdy tento příspěvek bude umístěn na tomto serveru, budou zbývat do doby konání dva týdny a každý, bude mít možnost se přihlásit. V době, kdy budete číst tyto řádky v mém vlastním blogu bude akce již více než půl roku za mnou a já budu hojně využívat všeho, co mi konference přinesla, včetně kontaktů a spolupráce s nově nalezenými obchodními partnery a klienty.

Měsíc listopad 2019 je pro mne zvláštním, dokonce dvakrát totiž se mé dítě – INDUSTRY 5.0, objeví na podiu, aby sdílelo zážitky ze svého života a pochlubilo se tím, co dokázalo.
Na svůj věk toho totiž dokázalo docela dost.
Možná to bude i tím, že se neptá, může-li, ale udělá to, znaje že je nutné nepřekračovat zákony a nařízení, kteří často definovali ti, kdo již dávno nejsou mezi námi.
Noc Nerdů je pro mne výjimečná ještě v něčem. Není to angličtina, která bude jazykem využívaným na podiu a v diskuzi, ale témata, z nichž o mnohých jsem slyšel, ale neznám je do hloubky a k nim skutečnost, že Noc Nerdů neklame tělem, ale bude se skutečně konat přes noc.
Nejsem na ponocování zvyklý a jsem rád, že můj příspěvek zazní na počátku.  Přesto bych rád vydržel na místě až do samého konce, který bude až ve tři hodiny ráno.


Kromě INDUSTRY 5.0 bude řeč o DIGITÁLNÍM ŠAMANISMU, CHYBÁCH V KLIMATICKÉM AKTIVISMU, DIGITÁLNÍ FYZIOTERAPII PRO KLID DUŠE A TĚLA, KRYPRO ANARCHII, SVOBODĚ A UDRŽITELNOSTI A NAKONEC I TECHNICE, KTERÁ JI NAPOMÁHÁ.
Možná si říkáte, co byste na místě dělali, když o tématech nic nevíte a zároveň netušíte, že jste si právě sami odpověděli.
Učit se to, co neznáme, je tím pravým učením.
Učíme-li se totiž to co už umíme, tak to již není učením v pravém slova smyslu, ale jakýmsi obrušováním, či dobrušováním toho, co již známe. Jen nové však bude vytvářet nové synapse v našich mozkových závitech a pomůže nám chápat více.
Není třeba znát detaily, ale vědět o existenci

Druhou podmínkou je pak vědět na koho se obrátit, přijde-li na řadu možnost dané téma či technologii použít a k tomu je třeba vytvořit si síť plnou lidí milujících svou práci, protože právě láska k práci pomůže výsledkům, být tím, co od nich očekáváme, výsledky nesoucími změnu.
Lístek stojí jen 200,-Kč a já myslím, že ani kdyby byla cena desetinásobná, nebyly by to vyhozené peníze, ani ztracený čas, proto máte-li v sobotu 16.11.2019, tedy jeden den před třicátým výročím Sametové revoluce čas, přijeďte, rád se s Vámi setkám.

Lístek lze objednat online ZDE

Komentáře

Nabízíme prostor pro různé názory a komentáře. Náš prostor je určen všem k otevřené diskuzi. Publikované texty nebo příspěvky nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.

Napsat komentář