- Reklama -spot_img

Poručíme větru i dešti od Moskvy až k Budapešti

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Více než deset dní po ukončení Klimatického Summitu OSN v New Yorku, byl realizován v tuzemsku rozhovor mezi českou studentskou zástupkyní Lucií Smolkovou a paní Drtinovou z DVTV. Bylo to poprvé, kdy jsem slečnu Smolkovou slyšel mluvit.

Její účasti na summitu jsem se věnoval již dvakrát a toto je potřetí. Dvakrát jsem hovořil o tom, že mi schází její faktická činnost. Dnes to opakuji potřetí a důvod je prostý.

Slečna Smolková odpovídala na otázky paní Drtinové stylem politika. Dlouhé věty, bez obsahu. Na konkrétní dotazy, nekonkrétní odpovědi. Strach přiznat, že neví? Lucie Smolková mluví jako kniha politických frází.

 

Nevím, zda-li tak činila již dříve, či zda získala tuto schopnost až při klimatických stávkách, které pomáhala organizovat, ale to je celkem jedno. Co jedno není, že jsem v celém rozhovoru neslyšel, co si sama myslí. Opakovány byly jen a pouze fráze používané médii a politiky.

Na to, co sama dělá pro změnu, kromě AKTIVISMU, neměla odpověď.

Proč? Stydí se? Bojí se? Neví?

Každá z možností je přijatelná a akceptovatelná. Každý musí najít cestu, ale ze slov o tom, že chce až do konce života zůstat aktivistkou mi běžel mráz po zádech. Připomněla mi totiž doby, které slečna Smolková nejen, že nezažila, ale do nich ani nenahlédla.

Dobu, v níž žili a vyrůstali její rodiče a prarodiče. Doba v níž všichni byli aktivisty nazývanými dle věku. JISKRY, PIONÝŘI, SVAZÁCI a mladí KOMUNISTI, jsem si zažil. Žil jsem v ní 18 let. I tenkrát aktivisté měli zelenou, stejně jako mládí, stačilo mít odznak, štítek, či kravatu správné barvy a knížku, která mnohým vystačila na celý život.

Český psychiatr nazval Gretu „nezralým dítětem“ a autismus „cestou k výhodám“. Jeho výroky řeší odborná společnost

S dnešními aktivisty vidím paralelu v tom, že všichni opakovali stejná slova a s nimi spojené myšlenky. Tenkrát byly jasně dány jedinou stranou, protože právě strana vždy věděla, co je nejlepší.

Již v době prvních informací o slečně Lucii jsem se s ní pokusil spojit. Neúspěšně. Zkusil jsem to i podruhé a dopadl jsem stejně. Proto to zkusím i nyní, potřetí. Zadáním jejího jména do vyhledávače profesní sítě LINKEDIN jsem dostal 7 odkazů. Ani jeden však, při bližším prozkoumání nevedl danému cíli. Neseděl věk, či lokace. Proč?

Cožpak nemá tato osoba, která chce měnit svět a být aktivistkou po celý svůj život zájem sdílet a tvořit síť lidí, jež budou mít cíl a snahy shodné?

Co bude znamenat v jejím životě pojem AKTIVISMUS?

Stejnou otázku mám pro mnohé další a zatím se povětšinou všichni vyhýbají odpovědi

Na místo ní se dozvídám o další finanční podpoře institutů sledujícího klima. Podpoře aplikace sbírající data. Podpoře technologií zpracovávající data. Finančních odměnách pro ty, co mluví a chtějí, aby zatímco oni mluví práci odváděli jiní.

Fondy platí fondům a boháči bohatým. Nikdo z nich si nezapomene zatleskat. Na politické scéně krystalizuje další předvolební slib, který jako bych už někde slyšel

PORUČÍME VĚTRU DEŠTI … pak stačí jen dodat OD MOSKVY AŽ K BUDAPEŠTI

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace