- Reklama -spot_img

Firma odstavila provoz na výrobu biopaliva

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Společnost BioVis odstavila výrobu biopaliva z řepky, uvedl dnes server iHned.cz. „Výrobu jsme odstavili, za současných podmínek to ekonomicky nedává smysl,“ citoval web Tomáše Plachého, vlastníka holdingu Safichem Group, kterému BioVis patří.

Bionafta zlevnila, zatímco cena řepky coby vstupní suroviny zůstala stejná. Podnik sídlící v areálu ústecké Setuzy je v tomto ohledu jediným velkým konkurentem Agrofertu ministra financí Andreje Babiše, píše web.

Společnost podle svých webových stránek produkovala ročně 100.000 tun biopaliva. Plachý podle serveru postavil provoz pro Setuzu, kterou tehdy ovládali podnikatelé Tomáš Pitr a František Mrázek. Jenže než Setuza provoz splatila, zkrachovala. Do loňska si provoz pronajímalo několik společností. Od loňska ji provozoval podnikatel Plachý. Cena bionafty v Evropě ale postupně klesala, zatímco cena řepky zůstala stejná.

Největším konkurentem firmy BioVis je Preol v nedalekých Lovosicích. Společnost Preol, která byla založena v roce 2008, ročně zpracuje 450.000 tun řepkového semene. Hlavním produktem jsou biopaliva a technické produkty. Společně se sousední Lovochemií patří do skupiny Agrofert, jejímž majitelem je ministr Babiš.

Plachý podle serveru nyní zvažuje, zda investovat do přeměny výroby, aby mohl produkovat bionaftu nejen z řepky, ale i z použitých jedlých a živočišných olejů. Ta je považována za novější generaci biopaliv.

Autor: ČTK

Zdroj: ceskenoviny.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace