Co je to takzvané ekologicky šetrné milování? Prostě si užít milostných radovánek bez všudypřítomných škodlivin.

Co má tedy společného recyklace se sexem, pokud jste ekologicky šetrný sám k sobě i tomu druhému, možná oceníte takzvaný přechod na zelený sexuální život. Durex uvádí, že průměrný člověk má sex zhruba jednou za čtyři dny a podle dat Eurostatu Češi recyklují odpad čím dál víc. No možná to není úplně přesná statistika.

Co se nám tedy doporučuje v tomto životně důležitém proudu.

Erotické pomůcky jsou velkým byznysem na celém světě a tržby v tomto odvětví se šplhají až k 15 miliardách eur ročně. Kvalita materiálu a bezpečnost různých hraček, ale není nijak regulována. Většinou se vyrábí z materiálů jako je PVC, jehož příměsi mohou být ftaláty, které jsou spojovány například s reprodukčními problémy. Takže pokud chcete něco udělat pro své zdraví, přejděte na silikony. Lékařský silikon z hlediska hygieny nemá konkurenci a jeho obliba ve světě stále stoupá. Dalším oblíbeným materiálem je sklo nebo dřevěná dilda.

EKO erotika? psali jsme zde

K romantické náladě patří také svíčky, ale většinou jsou vyrobené z parafínu na bázi ropy, to znamená, že při hoření dochází k uvolňování fosilních paliv. Proto je vhodné vybírat svíčky vyrobené z ekologicky šetrných materiálů, jako je sója, včelí vosk nebo palmový olej, což je asi ta nejekologičtější možnost.

Takzvané „zaručené“ sexuální povzbuzovače, nám také nebudou dělat dobře, většinou jsou toxická a hrozí u nich riziko zdravotních problémů. Naše příroda nabízí svá vlastní afrodiziaka. Třeba taková čokoláda s obsahem fenylethylaminu, to je bezesporu stimulant, který zlepšuje náladu

Dalším spojením s ekologickým sexem jsou intimní maziva, která bývají v tomto ohledu nepostradatelná, jenže klidně můžete zjistit, že vaše oblíbená tubička obsahuje totéž, co olej do auta. Je potřeba hledat takové bio lubrikanty, které jsou čisté a v některých případech se dají i jíst.

Bez ochrany ani ránu, vybrat tedy takové pláštěnky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a pyšní se přírodním latexem bez obsahu mléčné bílkoviny přidávané během výroby, čili jsou biologicky rozložitelné, nazývané také „fair trade kondomy“.

Zvýšený zájem o ekologicky šetrné výrobky deklarují asi 3 miliony dospělých Čechů. Ostatním prý chybí nějaký důvod, proč by to měli dělat, nebo o tom aspoň přemýšlet.

Možná je nejvyšší čas se vrátit k přírodě a k jejím původním hodnotám.

Nemyslíte?

Komentáře

3 KOMENTÁŘE

  1. “Proto je vhodné vybírat svíčky vyrobené z ekologicky šetrných materiálů, jako je sója, včelí vosk nebo palmový olej, což je asi ta nejekologičtější možnost.”
    Palmový olej? Palmový olej jako ta nejekologičtější možnost?! To jako fakt?!

  2. Fakt je, že těžba palmového oleje nese sebou mnoho problémů a to vč. ekologie! Pokud Vám vyhovují k romantické náladě více svíčky vyrobené z parafínu, tedy ropy? Já bych upřednostnil včelí vosk, je to produkt trávicího procesu včely medonosné 🙂 Vzniká činností voskových žláz, které má včela dělnice vyvinuty párově na 3. – 6. článku – kroužku břišní šupinky (eternitu) zadečku svého těla. Matka a trubci voskové žlázy nemají 🙂

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím zadejte svůj komentář!
Prosím zde zadejte své jméno