- Reklama -spot_img

Odpady jsou nově chápány jako suroviny

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

(Francouzsko-česká obchodní komora) 

Francouzsko-česká obchodí komora včera pořádala kulatý stůl k tématu nového přístupu v nakládání s odpady a rozvoje oběhového hospodářství. Mezi základní principy oběhového hospodářství patří změna přístupu k odpadům – odpady jsou nově chápány jako suroviny, které se vrací do výrobního procesu, to vše v souvislosti se změnou legislativy reagující na evropské směrnice. Jak v úvodu uvedl Zdeněk Horsák, generální ředitel SITA CZ a.s.: „Slovo odpady pomyslně škrtáme z našeho slovníku a nahrazujeme jej výrazem zdroje“. „Není nic přirozenějšího, než oběhové hospodářství. Vracíme se k přístupu našich prababiček,“ konstatoval Milan Chromík, jednatel Veolia. „Oběhové hospodářství je cestou k efektivnímu využívání primárních surovin a paliv,“ dodal za oblast energetiky Dalibor Roik z divize obchod a strategie ČEZ.

V závěru podnětné debaty, do které přispěli zástupci podniků ČEZ, SITA CZ, LOVOCHEMIE a VEOLIA, dále Francouzsko-české obchodní komory, Francouzského velvyslanectví a Business France, se zformovala iniciativa s cílem angažovat nejen další členy FČOK, ale i širokou veřejnost, další průmyslové podniky, obce, kraje i občany, i zákonodárce. Cílem nově vzniklé iniciativy je dosáhnout přijetí konkrétních opatření, která povedou k účinnému zavedení oběhového hospodářství v České republice.

Zdroj: technickytydenik.cz

 

 

var sklikData = { elm: „sklikReklama_55180“, zoneId: „55180“, w: 728, h: 90 };

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace