Nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.
Greenpeace v Německu dlouhodobě volá po zavírání uhelných elektráren. (c) Greenpeace
Jan Rovenský, vedoucí energetické kampaně Greenpeace ČR, říká: „Pan ministr Havlíček jako předseda uhelné komise prosazoval konec uhlí v ČR v roce 2038, protože „Němci to plánují stejně“. Hrdě přitom přehlížel, že náš domácí úkol je o polovinu lehčí vzhledem k tomu, že se nechystáme předčasně vypínat existující jaderné reaktory. Teď Německo zvedlo laťku na rok 2030. Doufám, že pan ministr na rozloučenou nakonec uzná, že ukončit uhlí v roce 2030 zvládneme také.“
Jiří Koželouh, vedoucí energetického programu Hnutí DUHA, říká: “Nová německá vládní koalice plánuje zrychlit odstavování uhelných elektráren a skončit s uhlím v roce 2030 místo roku 2038, který byl stanoven před dvěma lety. Důvodem je však nejen silnější důraz na ochranu klimatu oproti předchozí německé vládě, ale také čirý pragmatismus. Podstatně se zkrátil totiž také ekonomický výhled uhlí. Česká republika by se měla rozumným rozhodnutím u sousedů inspirovat. Splní strany nové české vládní koalice své předvolební sliby a vydají podobný signál o konci uhlí v programovém prohlášení vlády?“
Připoj se a společně doveďme politiky k tomu, aby odpovědně řešili klimatickou krizi. Je třeba, aby se následná vláda postavila k řešení klimatické krize čelem…
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat