- Reklama -spot_img

Návrh zákona zakazující skládkování lopatek větrných elektráren.

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Lopatky větrných turbín, trefa do černého. Když byl publikován článek věnovaný možnosti zamezení nutnosti skládkovat použité lopatky větrných elektráren, zvedl se kolem tématu docela vítr. Mnozí ho nazývali jen mávnutím křídlem motýla, mávnutí, které se však jen o 4 měsíce později projevilo za Atlantikem.

Je tomu skutečně tak. Na základě tohoto článku i dalších věnovaných tomuto tématu, publikovaných v tuzemsku i zahraničí se rozhodli dva reprezentanti a zastupitelé státu WYOMING podat návrh zákona zakazujícího skládkování lopatek větrných elektráren.

Těmito dvěma osobami byli senátoři Banky Loucks a Jim Anderson. Právě oni předložili tzv. HOUSE BILL číslo 217.

Učinili tak kromě jiného v silné reakci veřejnosti, která se proti skládkování lopatek větrných turbín postavila, a to kromě jiného v souvislosti s články a vyjádřeními poukazujícími právě na možnost zpracování a využití těchto existujících zdrojů. Namísto jejich zahrabání pod zem a každoroční platbu rostoucího skládkovného.

Předložení zákona samozřejmě není vítězstvím, jen prvním krokem k možné změně. I proto jsem oba senátory kontaktoval a nabídl jim podporu.

Podporu v projektu, o kterém se mohli dozvědět a pravděpodobně i dozvěděli, z jiného z mých článků jenž 8.2.2020 rozvířil stojaté vody odpadového průmyslu. Jmenoval se HODNOTA STARÝCH VĚTRNÝCH TURBÍN.

Na tuzemské odpadové a energetické scéně je zatím ticho. Ticho před bouří?

Je to stejné ticho, jaký odpadový hospodáři rozprostřeli přes republiku po prvním ohlášení čínského prezidenta o zákazu dovozu plastů do Číny. Ticho, které bylo těmi samými firmami prolomeno až poté, kdy k zákazu opravdu došlo. Najednou nebylo vytříděný odpad kam prodat.

V té době jsem byl jediným, který, a to již pět dní po oznámení, na tuto skutečnost ve svém článku poukázal a varoval před důsledky vyplývajícími z nečinnosti odpadového průmyslu a firem. Důsledky, které nakonec byly odrazem popsaného stavu.

Odpadový průmysl tuto metodiku používá čím dál častěji a já jsem rád, že jsem to i já sám a mé články, které čím dál častěji narušují stabilitu obra, který už dávno nestojí na pevných nohách, jen si to při své velikosti ještě neuvědomuje, protože je slepý.

Je zajímavé, že se vše děje v době, kdy začínají intenzivní jednání s přenosem know-how a celé INDUSTRY 5.0 a to včetně metodologie INDUSTRIAL UPCYCLING do dalších destinací mezi které patří kromě jiného Indie, Singapur a pro mne například překvapivě i Chorvatsko, kde se bude již za několik měsíců konat konference mající v titulu INDUSTRY 5.0.

Stále častěji se potvrzuje, že nezáleží na tom, kdo má kolik prostředků, či kolik má továren, kanceláří, či vlivců*, jediné, na čem záleží je připravenost konat. Vůle tak učinit proměněná ze slov v realitu.

Ještě samozřejmě bude nějakou dobu trvat, než setrvačnost obrů, přivede je v pomalé polonéze k pádu. Tento okamžik se blíží a díky nastalému tichu před bouří bude každý krok dobře slyšet, tomu jsem skutečně rád.

Co je *VLIVEC ? Navrhovaný český název pro Lobbistu, kdo ví, třeba se ujme.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace