Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

Místo vánočního stromu se rozzáří pětimetrová kopule z PET lahví

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

V úterý 1. prosince 2015 v 18.00 hodin se před Národní technickou knihovnou v Praze slavnostně rozsvítí vánoční PETree. Výstavní prostor v podobě vánočního stromu vytvořili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s žáky základních, středních škol a gymnázií. Pětimetrový strom z PET lahví má upozornit na význam plastu, jeho využití a recyklaci.

Obaly od potravin tvoří 40% veškerého plastového odpadu. Vliv na jeho vznik, sběr a opětovné využití mají především spotřebitelé. Recyklace plastů má své ekonomické i ekologické pozadí. V Česku skončí ročně na skládce plast za přibližně 5 miliard korun. Při zodpovědném chování uživatelů jde ale o materiál šetrný k životnímu prostředí i ekonomicky udržitelný.

PETree je vyroben z pletiva, lanek a 12 000 PET lahví, které tvoří jeho nosnou vrstvu a představují produkci PET lahví v České republice během několika minut.

Pod vedením experimentálního atelieru Achten – Nováková FA ČVUT se na jeho vzniku podíleli: PET-MAT a Kabinet modelového projektování (MOLAB) Fakulty architektury ČVUT, 12 základních i středních škol a gymnázií v Praze a Středočeském kraji, Institut intermédií, Fakulta stavební ČVUT, Národní technická knihovna a MATTONI – KMV, a. s.

Výstava před NTK, Technická 6/2710, Praha 6 – Dejvice potrvá do 26. prosince 2015.

Více informací na http://petmat.cz/projects/petree/.

 

//

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace