- Reklama -spot_img

Lucie Smolková z Brna se účastní mládežnického klimatického summitu OSN

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Organizace Spojených Národů se rozhodla rozšířit pole své působnosti o oblast cestovního ruchu. Na rozdíl od existujících hráčů, má jednu nespornou výhodu. O klienty nebude mít nouzi. Platí jim totiž jak cestovní náklady, tak náklady na pobyt, a to už stojí za to.

V srpnu se OSN rozhodla zorganizovat zájezd pro mladé, tedy pro lidi ve věku 18-29 let. Celkem se přihlásilo a registrovalo 7.000 zájemců, aby nakonec uspělo sto. Informovalo o tom periodikum soudruha premiéra v článku nazvaném NA KLIMATICKÝ SUMMIT POZVALA OSN I JEDNU ČEŠKU. JSOU TŘEBA REÁLNÉ KROKY ŘÍKÁ

Samozřejmě, že ty se dělají nejlépe na druhém konci světa, tedy v USA, resp. NEW YORKU.  Podmínkou výběru byla aktivní účast na klimatických akcích. Pro dobro na duši pak organizátor dodává.

„Jízdenky jsou pořizovány s ohledem na emise. Tam, kde bude nutné zvolit leteckou nebo jinou emisně náročnou dopravu, bude uhlík offsetován dobrovolnými příspěvky států,“

Tak uvedl v tiskové zprávě vedoucí informační kanceláře OSN v Česku Michal Broža.

Převedeno do srozumitelných slov. Odpustky je třeba nakoupit v dostatečné výši. Je to stejná akce na kterou míří na plachetnici i GRETA THUNBERG. Setkání by mělo proběhnout 21.9.2019.

Když jsem se o účasti Lucie Smolkové dozvěděl, chtěl jsem jí poblahopřát o pozvat ji před cestou do mé Pracovny. Aby se podívala, jak se tvoří svět bez odpadů a plýtvání. Bohužel byly ještě prázdniny a nedokázal jsem ji nikde sehnat. Akce, které dle článku v iDNES spoluorganizovala se přes prázdniny nekonají, aby se mohlo letět k moři a jet autem do hor, proto se mi to nepodařilo. Ale budu to zkoušet v září dál.

Byl bych totiž rád, aby si uvědomila, že organizace, která ji zve, tedy OSN, má sama velmi zkreslené představy o tom, jak funguje svět. Kdyby tomu totiž tak nebylo, pak nemohla ústy svých pracovníků tvrdit, že v případě, že si koupíme odpustek na jednom místě planety, můžeme vypouštět škodlivé plyny na místě druhém.

Více k tématu zde CLIMATE LEADERS UNDER 18

Tak jsou na stránkách OSN pojmenováváni účastníci. A mne by zajímalo, co kromě řečí a zorganizování demonstrace, tito Lídři, či chcete-li vůdci dokázali. Jak změnili svůj vlastní život proto, aby nejen oni, ale i ostatní nemuseli žít namísto na modré planetě na kouli zvané GLOBÁLNÍ SKLÁDKA.

Náplní školního výletu má být setkání s dalšími účastníky zájezdu, povídání si s politiky a také představení nápadů, které účastníci přivezou a které mají pomáhat v nápravě.

Co asi bude mít v balíčku se svačinou slečna Lucie?

Bude to HYDAL, který jí dodá INCIEN, či DEŠŤOVKA, kterou dodá MŽP? Budou to grafy o prvenství v recyklaci dodané firmou EKO-KOM, nebo vyjádření soudruha premiéra, že Mrtvá Zem, je Dobrá Zem pro každého Motýle?

Nevím, jsem si však téměř jist, že s ohledem na počet kandidátů, nebude mít moc prostoru na vlastní prezentaci. Jestli si tedy něco podobného připraví. Stejně jako na dalších akcích bude totiž většina času věnována poslechu politiků o dvě generace starších o tom, co je třeba udělat.

A pak se spoustou fotografií, momentek a instagramových zážitků stane se slečna Lucie českou Grétou. To minimálně na dobu několika týdnů, kdy bude jezdit po redakcích a televizních stanicích. Bude dávat interview o tom CO JE TŘEBA UDĚLAT.

Je jen škoda, že jí nezbude čas na jedno UDĚLAT TO. Ale to tak už ve světě velké politiky bývá.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace