Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

Křetínského skupina EP Industries může posílit na trhu s odpady. Povolil to antimonopolní úřad

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského může koupit českou pobočku odpadové firmy van Gansewinkel a posílit na trhu s odpady. Transakci pravomocně povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

EP Industries obchod plánuje provést prostřednictvím dceřiné společnosti AVE CZ odpadové hospodářství. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v minulosti pokutoval AVE CZ a van Gansewinkel spolu s dalšími firmami za to, že si rozdělovaly trh manipulacemi s výběrovými řízeními.

„Úřad konstatoval, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a fúzi povolil,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Do EP Industries tak nyní zřejmě přibude další firma z oboru. Křetínského skupina koupila AVE CZ před dvěma lety, také tuto transakci schvaloval český antimonopolní úřad. Loni EP Industries koupila ještě pětinový podíl v Pražských službách, který chtělo od firmy Northward Holdings Limited (NHL) odkoupit město Praha. Loni EP Industries získala i několik menších podniků v oboru.

Rozšíření aktivit skupiny povolil ÚOHS bez podmínek. Konkrétně se jednalo o firmy SI Kladno, kladenských Středočeských komunálních služeb a berounské Středočeské údržby komunikací.

EP Industries patří mezi přední průmyslová uskupení v zemi. Zahrnuje zhruba desítku podniků působících mj. v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře a automobilovém průmyslu. Mezi jinými například výrobce autobusů SOR.

Van Gansewinkel je zpracovatel odpadů a dodavatel surovin a energie, je aktivní zejména v zemích Beneluxu. V Česku působí od roku 1995, sídlo má společnost v Modřicích. EP Industries chce nyní převzít právě českou pobočku.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace