- Reklama -spot_img

Kovohutě Příbram zrecyklovaly 70 tisíc tun olověných odpadů

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Zaměstnanci podniku v roce 2020 vyrobili 44,7 tisíc tun rafinovaného olova (téměř 48 tisíc tun surového olova) a jeho slitin (Pb měkké, Pb tvrdé, speciální slitiny, atd.). Pro ekologickou recyklaci bylo zároveň vykoupeno celkem 70 tisíc tun olověných odpadů, zejména olověných baterií, či autobaterií.

Tržby této významné recyklační společnosti dosáhly v loňském roce 2020 hodnoty 2,575 miliardy Kč, což představuje pokles o 8 % proti roku 2019. Ke snížení došlo vlivem pandemie Covid-19, která také působila na makroekonomii a způsobila výrazné změny ve vývoji cen kovů a měnových kurzech. Další příčinou poklesu prodejů byly několikatýdenní odstávky našich odběratelů a snížení jejich potřeb v období březen až červenec 2020.

V Kovohutích jsou aplikovány dva základní koronavirové režimy – Prevence a Ochrana, které vyhlašuje krizový tým, a k nim příslušná opatření. V případně pozitivního testu, karantény, podezření apod. jsou stanoveny specifické režimy pro dané zaměstnance a jejich dotčené kolegy.

kovohute-pribram

Testování zaměstnanců začalo již na podzim 2020, tedy mnohem dříve, než bylo v prvním čtvrtletí 2021 státem nařízeno. Ve firmě testují nasmlouvaní zdravotníci a zároveň probíhá také samo-testování. Každý zaměstnanec je testován 1x za 7 dní, tedy 4x měsíčně – pravidelně střídáme výtěrové testování (2x měsíčně) a samo-testování (2x měsíčně). Pomáháme s testováním také dalším firmám, které sídlí v areálu Kovohutí. Nezahlcujeme tak testovací kapacity pro veřejnost.

Kovohutě mají k dnešku 283 zaměstnanců.

Kovohutě Příbram jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu) vč. osvětlovacích zařízení, což jsou svítidla a světelné zdroje (zářivky, úsporky, výbojky; dále také klasické žárovky) a další odpady s obsahem rtuti (rtuťové teploměry). Kovohutě Příbram jako významná recyklační společnost také členy České asociace odpadového hospodářství (ČAOH). 

 

 

Zdroj: web České asociace odpadového hospodářství s využitím podkladů společnosti Kovohutě Příbram

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieRECYKLACE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace