- Reklama -spot_img

Když se poprvé strhla lavina ohledně šití roušek a následného prodeje

Částka 50 Kč za roušku opravdu není o zbohatnutí.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Přílišná solidarita škodí aneb podnikatelská sebevražda.

Může. Pokud má ušetřeno pár desítek tisíc. Pokud ne, přestat prodávat je pro něho podnikatelská sebevražda.
Protože oproti zaměstnanci, který dál dostává plat nebo v případě výpovědi získá odstupné, podnikatel bez prodeje, žádné peníze nemá. A i tak musí platit sociální, zdravotní a nájem.
Někteří naši kolegové se rozhodli neprodávat a být solidární s lidmi, kteří museli zavřít své živnosti. Není nám jedno, co se děje a trápí nás to.

Ale solidarita tímto způsobem je průser.

Když jako podnikatelé nebudeme prodávat, dostaneme se do problémů a nikomu tím nepomůžeme. Naopak, začneme spouštět stavidla ekonomické recese!

Strhla se lavina ohledně šití roušek.

Ti lidé jsou úžasní a skvělí a moc jim děkujeme za to, co dělají. Ale často zapomínají na sebe a svou rodinu, své podnikání, budoucnost. Zapomínají na základní pravidlo, ke kterému jsou nabádáni cestující v letadle: „Nejprve pomoci sobě a pak ostatním.“
Šíjí celé dny desítky, stovky roušek a je jim blbé si říct o 50 Kč za kus. Pokud jste podnikatel, který musel uzavřít živnost a nemáte nic jiného na práci, peníze by vám pokryly alespoň z části zaplacení sociálního, zdravotního a nájmu. Jako zaměstnanec, momentálně bez práce, byste měl nějaké peníze  do budoucna. 
Částka 50 Kč za roušku opravdu není o zbohatnutí.

 

Moje babička je zběhlá v šití a přesto neušije více jak 2 roušky za hodinu a ještě si u toho pěkně zanadávala. 100 Kč za hodinu, co to v dnešní době je? Kde je materiál, elektřina? Ten, kdo se nepokusil ušít roušku, ani netuší kolik je to práce.  Ale někteří mají tu drzost, napadat švadlenky, které si dovolily říci o peníze za roušku.

 

Místo hejtování poděkujte a buďte vděční. Nebo si ji ušijte sami.

Vy, milí zlatí, kteří nazýváte lidi, chtějící peníze za roušky, hyenami, byste si měli uvědomit, že kdyby roušky byly, museli byste si ji koupit. A kvalitní bavlněnou roušku, kterou opakovaně vyvaříte a používáte pořád dokola, byste za 50 Kč nekoupili. Ani za 100.
Je to rouška, kterou byste mohli použít (věřím, že k tomu nedojde) i za 20 let, kdyby se něco zase stalo. Poděkovat a ocenit to 
ne. Ale natáhnout ruku a chtít a vzít, to ano.

Ekonomika je o prodeji a nákupu.

Všichni si dobře uvědomujeme, že to bude mít dopad na ekonomiku. Ale pokud přestaneme vydělávat, nebudeme od nikoho nakupovat, nebudeme schopni plnit své závazky, bude to ještě mnohem horší.
Jak horší?!
Spustí se ekonomická recese!
Jako první propustíme zaměstnance, nebudeme mít na úhrady našich závazků a budeme tak finančně ohrožovat další a další, kteří jsou na nás a našem podnikání závislí.
Je potřeba si uvědomit, že s koronavirem se peníze nevypařily z povrchu zemského. Jsou dál mezi lidmi, kteří mají nyní prostor se více vzdělávat, učit se. Nechtějí jen přežívat. Chtějí si udělat radost a něco si koupit. Pro sebe, pro děti, konečně začít hrát ty společenské hry, udělat si čas na věci, na které dříve nebyl a odkládali na později.

 Co jsme se rozhodli udělat my?

Jak pomůžeme, když neumíme šít?
Koupím si permanentku k mé masérce.
Domluvím se s kadeřnicí, že si předplatím její služby.
Začnu objednávat dárky pod stromeček od drobných živnostníků už nyní.
S rodinou a kamarádkami se nyní vídám málo, ale mohu jim udělat radost a poslat překvapení v podobě čokoládového srdíčka.
Nakoupím drogerii nebo nějaké potraviny mamince samoživitelce, která musí být doma s dítětem a nemá z čeho žít.
Ale toto bychom udělat nemohli, kdybychom byli jen solidární, rezignovali, zastavili se a přestali prodávat produkty.
Ale mimo prodej pomáháme naší komunitě podnikatelů, každý den posouvat se a budovat jejich podnikání i v tomto nelehkém období. Najít způsob, jak offline přesunout do online podnikáníaby i oni mohli prodávat, vydělávat a na oplátku nakupovat od jiných podnikatelů, a tak je podpořit. Potřebujete najít způsob, jak i nadále udržet vaše podnikání životaschopné? Přidejte se do skupiny zde.
Autor:
se ve firmě Podnikat chytře specializuje na Facebook a naučí vás, jak spravovat vaši stránku a skupinu, aby lidi dávali like, sdíleli, komentovali, prostě aby to tam žilo a vydělávalo.
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieBYZNYS
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace