- Reklama -spot_img

Jak se starat o boty, aby nám sloužily po dlouhá léta

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

To, jak dlouho budeme používat naše boty závisí nejen na jejich kvalitě a trvanlivosti, ale také, a může i především, na tom, jakým způsobem se o ně staráme. Aby náš oblíbený pár bot nám sloužil více než jednou sezonu, dobře je zavést do svého života několik návyků, které nám umožní se postarat o jejich bezchybný a krásný vzhled.

Péče o obuv je otázka hygieny a zdraví

Upravené, čisté boty nejen dobře vypadají, ale také i nám zajišťují komfort a zdraví našich chodidel. Když nám vnitřek bot navlhne, v krátké době shromážděné tam bakterie působí rozvoj plísní, které se přenesou na naše chodidla a nehty. Aby k tomu nedocházelo, je třeba především používat speciální, prodyšné a absorpční vložky do bot, které je třeba pravidelně vyměňovat nebo prát. Tímto způsobem případná vlhkost bude z boty pravidelně odstraňovaná a tím bude předcházet vzniku prostředí ideálního pro rozvoj bakterií.

Dobře je také používat speciální dezinfekční přípravky ve formě spreje, kterým nastříkáme vnitřek boty. Alternativní metodou je otření vnitřku boty hadříkem namočeným v alkoholu.

Jak se starat o kožené boty?

Boty vyrobené z přírodní kůže vyžadují zvláštní údržbu, díky tomu nám budou sloužit po dlouhá léta. Každý den odstraňujte z jejich povrchu veškeré nečistoty v podobě prachu, blata nebo jiných znečištění. Můžete je odstranit otřením kůže vlhkým hadříkem. Toto je důležité zejména v zimě, protože se může na botě hromadit těžko odstranitelná posypová sůl.

Na kožené boty je třeba používat různého druhu ochranné přípravky a oleje, které chrání kůži proti škodnému vlivu mrazu, vlhkosti nebo silného slunce. Pokud toto budeme ignorovat, naše boty postupně mohou ztratit barvu, a také i být poškozeny.

Před prvním použitím je dobře použít speciální impregnační prostředek, který chrání boty před promočením.

Pamatujte také na to, že kůže se ideálně přizpůsobuje ke tvaru chodidla, což je velkou výhodou, pokud jde o boty. Bohužel se může také deformovat. Takže pokud chceme, aby naše značkové pánské polobotky, které obvykle nosíme na důležité události nebo obchodní jednání nám sloužily několik sezon, vkládejte do nich napínáky.

Jak se starat o sportovní boty?

Kožené boty jsou obzvláště vystavené riziku zničení nebo vlhkosti zejména, pokud je používáme ven. Sportovní obuv je třeba pravidelně čistit pomocí vlhkého hadříku nebo houbičky. Nikdy je nepereme v pračce nebo ručně, protože tímto způsobem můžeme zničit jejich vlastnosti, deformovat nebo dokonce i působit odlepení podrážky. Sportovní boty by měly být pravidelně větrané na čerstvém vzduchu, a vložka, častěji než v případě jiného druhu bot, praná nebo vyměňovaná, protože naše chodidla se potí pod vlivem fyzické námahy.

Sportovní boty je třeba skladovat takovým způsobem, aby nebyly ničím přitlačeny, což může působit jejich deformaci. Dobře je také skladovat sportovní boty v speciálním, prodyšném sáčku, který na jedné straně nebude rušit odpařování z nich vlhkosti, a na druhé – bude je chránit před prachem a špínou z okolí.

Použitím každý den výše uvedených ošetření zajistíme našim botám krásný vzhled, a díky tomu nám budou sloužit po dlouhá léta.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace