Každý ví, že nejnebezpečnější odpad na světě je vyhořelé jaderné palivo. Na jeho likvidaci musí každá jaderná elektrárna našetřit tolik, kolik sama stála. Tedy zhruba 10 miliard Euro. Vyhořelé palivo se skladuje 3-4 roky v reaktoru, pak desítky let v meziskladu a statisíce let v hlubinném úložišti. Nejedná se o malé objemy, ale palivo se kompletně vymění každý rok a z každého 100MW bloku je to kolem 40 tun. Což je celosvětově zhruba 148 800 tun ročně. Problém je v tom, že většina jaderných elektráren je vysoce neefektivních a spalují jen zhruba 3% z jaderného paliva.
Existuje však technologie, která dokáže spalovat téměř 100% paliva a nejen uranu, dokáže přímo spalovat i thorium. Dokonce dokáže spalovat ve fízní reakci i neradioaktivní těžké prvky, jako například bismut. Tyto nové reaktory tak budou moci fungovat dalších statisíce let poté co veškerý uran bude za 70 let na zemi zcela vytěžen. Nové reaktory jsou naprosto bezpečné, nejen že dokáží spalovat neradioaktivní nebo málo radioaktivní prvky, ale hlavně potřebují pro funkci jen pár gramů tohoto paliva. Stačí tedy jen jedna nebo dvě peletky vyhořelého paliva, což je 15000000 krát méně než paliva v současných reaktorech. Tyto malé (méně než metr) reaktory mají jen kolem 30kW výkonu. Můžou však zásobovat energií jeden dům, nebo pohánět auto. Výrobní cena takovéhoto reaktoru pak není větší než cena kamen na uhlí či plynového kotle.
Tato nová bezpečná jaderná technologie je založena na stejném principu jako přírodní rektory v naší zemi v našem slunci a miliardách hvězd a planet, a to na gravitačním principu. Gravi-nucleární rektor, jakožto neomezený zdroj čisté levné energie, může běžet jak ve fízním módu, tak ve fúzním módu a dokonce i v anihilačním módu. Ve fúzním módu to zatím nebylo testováno, protože fúze je málo efektivní a reaktor by byl moc veliký. Zatím největší účinnosti bylo dosaženo v hybridním fízně-annihilačním módu, kdy dvou metrový reaktor s pár gramy thoria generuje neuvěřitelných 600MW energie. Není to ale termický reaktor ale antigravitační a proto byl zatím testován tajně, jakožto tajná vojenská technologie.
Z každého zastaralého jaderného reaktoru se každý rok vyveze zhruba 15 milionů peletek vyhořelého paliva a tak se dá každý rok z každého reaktoru vyrobit 15000000 nových bezpečných Gravi-nukleárních reaktorů s výkonem 30KW-600MW. Lze tak během dekády nahradit všechny zastaralé a ne úplně bezpečné jaderné reaktory, lze také nahradit všechny špinavé uhelné a plynové elektrárny a snížit tak radikálně produkci CO2.