- Reklama -spot_img

Díky recyklaci starých produktů získal zpátky tunu zlata za 958 milionů

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Pokud Applu nepůjdou prodeje počítačů a chytrých hodinek, mohl by mít prosperující budoucnost v recyklaci iPhonů. Společnost dnes vydala svou výroční zprávu o životním prostředí za rok 2015.

Zatímco celá věc je vcelku zajímavá, zahraniční web se zaměřil na část, kde Apple uvádí, kolik materiálu má z recyklace z nasbíraných iPhonů, iPadů, Apple Watch a dalších věcí. Apple tvrdí, že se mu vrátilo neuvěřitelných 27 670 tun materiálu, které mají celkovou hodnotu více než 50 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč).

Samotné zlato má hodnotu 40 milionů dolarů, hlásí deník Business Insider. Jednomu zahraničnímu webu to však nedalo spát a zjistil podle aktuálních cen kovů, na kolik si Apple přijde. Zde je celý seznam věcí a jejich hodnota:

  • měď – 6,4 milionů dolarů
  • hliník – 3,2 milionů dolarů
  • stříbro – 1,6 milionů dolarů
  • nikl – 160 426 dolarů
  • zinek – 109 503 dolarů
  • olovo – 33 999 dolarů
  • zlato – 40 milionů dolarů (958 milionů korun)

Samozřejmě to není tak, že by teď tento materiál Apple prodal, bude se totiž snažit co nejvíce využít při výrobě dalších komponent. “V roce 2015 jsme nashromáždili téměř 40 800 tun elektronického odpadu prostřednictvím našich recyklačních programů. To je 71% z celkové hmotnosti výrobků, které jsme prodali za 7 let,” říká Apple. Poprvé jsme o recyklační iniciativě slyšeli na poslední konferenci, která se konala minulý měsíc. Tam společnost představila neuvěřitelně efektivního robota Liama, na rozebírání iPhonů.

  • Takto složitě musí Apple recyklovat každý vyhozený iPhone

Apple-iphone-recycling-numbers

Zdroje: cultofmac

Autor: Denis Surových

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace