- Reklama -spot_img
DomůCo je vlastně upcyklace (upcycling) odpadu?

Co je vlastně upcyklace (upcycling) odpadu?

Co je tedy vlastně Upcyklace?

Upcyklace není jen praxe v přeměnu starých materiálů na použitelné předměty, ale je to proces vdechnutí nového života do dobře užívaných a oblíbených předmětů, které jim dávají nový příběh a originalitu. Všechno navzájem vytváří něco užitečného, ​​funkčního a krásného.

Tento zdánlivě základní koncept vyvolal vzrušující revoluci v nedávné době, revoluci upcyklace, do které se může připojit kdokoliv.

Proč je upcyklace výhodná?

Není žádným tajemstvím, že všichni se snažíme někde ušetřit peníze tam, kde můžeme a současně převzít kontrolu nad svými kreativními potřebami.  To, co si sami vyrobíme a opět zužitkujeme nám vytvoří krásné výrobky a inspirují ostatní, aby inovovali a přetvářeli něco, co v daný moment ztrácí užitkovost nebo se nám už nehodí.

Recyklace vs. Upcyklace?

Recyklace je proces zpracování odpadu, obecně spotřební nebo průmyslový, jako plast, papír, kov nebo sklo – upravuje se a přeměňuje na použitelnou surovinu pro novou výrobu. Upcyklace znamená obrátit nežádoucí produkt (než by se měl stát odpadem) do kvalitnějšího nebo jinak využitelného produktu.

Proč se upcyklování stalo tak oblíbeným?

Zpomalující se ekonomika vedla k většímu povědomí o odpovědnosti za životní prostředí a od jejího porodu ke kultuře, kterou vidíme dnes. Tento kolektivní inovační duch a environmentální vědomí vedly k upcyklaci téměř ve všech oblastech života. Vzrušující projekty, úspora peněz nebo vytvořit na zakázku krásné předměty a současně pomáhat a chránit naši planetu od zbytečných odpadů.

Tato novátorská metoda získávání a produkce renovovaných materiálů vytvořila zcela nový a prosperující průmysl. Tento přechod zpět k ručnímu řemeslnému podnikání je dech čerstvého vzduchu.

Určitě se najde ve vašem domě mnoho předmětů, které by mohly ve vás způsobit kreativní tvorbu.