- Reklama -spot_img

Čínský dovoz odpadů se v dubnu prudce propadl

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

PEKING: Podle nejnovějších údajů, dovoz odpadů do Číny v průběhu měsíce dubna v letošním roce prudce poklesl o více než v předchozím měsíci. Také dovoz dalších odpadů zaznamenal pokles ve srovnání s dovozem ve stejném měsíci loňského roku.

Celkový dovoz odpadu do země během dubna letošního roku činil 227.000 tun. Dovoz klesl o 59,4% meziročně a 8,4% z předchozího měsíce.

Během minulého roku v září bylo Japonsko největším vývozcem odpadu do Číny. Nákup odpadu z Japonska činil 204.000 tun, což představuje téměř 90% z celkového dovozu odpadních komodit Číny.
Nicméně, dovoz odpadů z Japonska klesl rok na to o 30,1%. Druhým největším exportérem šrotu do Číny byla v USA. Dovoz šrotu z USA činil 8000 tun, ale propadl se o 96% v průběhu roku.
Na třetím místě byla Jižní Korea s 5000 tun, s 41,1% v průběhu roku.

Kumulativní export odpadů do Číny během počátečního období čtyř měsíců v průběhu roku činil 788.000 tun, tedy o 57% méně ve srovnání s dovozem v průběhu příslušného období čtyř měsíců v roce 2013.

Dovoz odpadů do Číny, jak je vidět, bude slabší než v roce 2013. Podle celních údajů,bude celkový dovoz v průběhu celého roku 2014 nižší než v předchozím roce.

Zdroje: WMBC

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace