- Reklama -spot_img

České investice v oblasti energetiky, inženýringu a recyklace.

DALŠÍ ČESKÝ INVESTOR VSTUPUJE DO SRBSKA. VIDÍ ŠANCI V DOMÁCÍ CHEMII

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Srbsko je nadále velmi atraktivní zemí pro české investory, což potvrzuje i rozhodnutí české společnosti Central European Industries (CE Industries) kapitálově vstoupit do srbské společnosti Beohemija. Ta je jedním z předních výrobců detergentů a domácí chemie v regionu jihovýchodní Evropy.

 

Výrobní linka ve společnosti Beohemija. Foto: Beohemija

Slavnostní podpis dohody se uskutečnil 16. září v reprezentačních prostorách Hospodářské komory Srbska za účasti představitelů srbského ministerstva obchodu a českého velvyslance Tomáše Kuchty. Podle představitelů Hospodářské komory Srbska bude kapitálový vstup českých investorů příležitostí, jak posílit postavení Beohemije, která je ve vlastnictví Preston Holdingu, na úroveň nadnárodních společností a uvést srbskou firmu do globální mapy průmyslu detergentů a domácí chemie.

Generální ředitel společnosti Preston Holding Davor Miličević při podpisovém aktu vyjádřil nesmírné potěšení, že srbská společnost získala partnera, který svým vstupem na trh Srbska přinese evropské hodnoty a normy.

HOLDING Z VÍTKOVIC

Společnost CE Industries, sídlící v Ostravě Vítkovicích, je moderní průmyslový holding s vysokou přidanou hodnotou v oblasti energetiky, inženýringu a recyklace. Zahrnuje 15 společností s více než dvěma tisíci zaměstnanců a obratem více než 200 milionů eur.

Touto investicí se dále rozšiřuje velmi široké portfolio českých investičních aktivit v Srbsku. Český velvyslanec v této souvislosti zdůraznil, že země, kterou reprezentuje, je jedním z deseti největších zahraničních investorů v Srbsku.

Významný je například vstup společnosti SEBRE do filmových studií Avala Studios Beograd a akvizice developerského projektu Marina Dorćol, investice skupiny PPF do telekomunikační společnosti Telenor a do srbského mobilního bankovnictví, vstup skupiny Penta (Dr.Max) do sítě lékáren Farmanea, akvizice firmy Knjaz Miloš karlovarskou společností Mattoni nebo akvizice leteckých opraváren JAT-Tehnika pražskou společností Avia Prime.

SRBSKO ČESKÉ INVESTORY LÁKÁ

Čeští investoři oceňují dynamický ekonomický vývoj, makroekonomickou stabilitu, dostatek pracovní síly, relativně nízkou úroveň mzdových a provozních nákladů i nejnižší daň z příjmu právnických osob v Evropě. Významnou roli sehrávají i nadstandardní vztahy mezi Českou republikou a Srbskou republikou, a to jak v politické, tak i ekonomické rovině.

V rámci prohlášení pro média na závěr slavnostního podpisového aktu uvedl představitel Hospodářské komory Srbska, že investiční vstup do společnosti Beohemija je jedním z dalších výsledků intenzivní ekonomické spolupráce Srbské republiky a České republiky, jakož i hospodářských komor obou zemí.

 

Autor: Miroslav Čančík, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Bělehradu

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieBYZNYS
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace