- Reklama -spot_img

Čištění odpadních vod se v Evropě zlepšuje.

Velké rozdíly stále přetrvávají

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Stokování a čištění odpadních vod je klíčem ke snížení rizik pro lidské zdraví a životní prostředí, zejména pro řeky, jezera a další povrchové vody. Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), na Světový den toalet, zveřejnila údaje, které ukazují podíl městských odpadních vod, které jsou shromažďovány a čištěny v souladu s normami EU.

Nové údaje zemí EEA o čištění městských odpadních vod představují nejnovější údaje ze všech 27 členských států EU, Islandu a Norska. Jedná se o směrnice EU o čištění městských odpadních vod.

Profily zemí obsahují interaktivní mapy s čističkami odpadních vod po celé Evropě. Každý profil také ukazuje údaje o pokroku země směrem k cílům v oblasti čištění odpadních vod, ochraně citlivých vodních systémů, využití kalů z odpadních vod a emisí skleníkových plynů ze sektoru čištění odpadních vod.

Údaje ukazují, že sběr a čištění odpadních vod se v celé Evropě zlepšuje. V celé EU se asi 90 % městských odpadních vod shromažďuje a čistí v souladu se směrnicí EU o čištění odpadních vod.

Na základě profilů čtyř zemí, Rakousko, Německo, Lucembursko a Nizozemsko, čistí 100 % svých městských odpadních vod v souladu s požadavky směrnice, zatímco dalších 10 zemí dosáhlo více než 90% míry souladu se směrnicí. Na druhém konci žebříčku je pět zemí, Irsko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko a Malta, které v méně než polovině svých městských oblastí dodržují stejné normy. 

Městské odpadní vody je třeba náležitě čistit, protože mohou obsahovat bakterie, viry, dusík, fosfor a další znečišťující látky, které mohou představovat riziko pro životní prostředí a lidské zdraví.

Směrnice EU o městských odpadních vodách stanoví časový plán pro výstavbu infrastruktury pro shromažďování a čištění odpadních vod v městských oblastech. Obecně platí, že odpadní vody musí být podrobeny biologickému čištění „sekundární čištění“, které odstraní velmi vysoký podíl organického znečištění, bakterií a virů. Aby se snížilo riziko přemnožení řas, je ve větších městských oblastech, které jsou napojeny na citlivé vodní útvary, nutné další odstraňování dusíku nebo fosforu.

Informace nových zemí jsou zveřejňovány na platformě Water Information System for Europe (WISE) Freshwater , která se vyvíjí v jedinečný vstupní bod pro přístup k údajům a informacím o stavu životního prostředí a hodnocení politik týkajících se evropské sladké vody.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat
- Reklama-
kategorieVODA
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace