Domů Upcyklace Výrobce ponožek spouští projekt upcyklace

Výrobce ponožek spouští projekt upcyklace

Zbylá vlákna nacházejí nový život jako náplň do povlaků na polštáře a do nábytku.

0
© Kingly

Společnost Kingly se sídlem v Bulharsku je jedním z pouhých 52 výrobců ponožek s certifikací GOTS na světě. Tvrdí také, že je první textilní společností s nulovým odpadem. Vytváří udržitelné produkty pro reklamní průmysl. V souladu s tím nedávno představila projekt upcyklace, když získává textilní odpad pro vytváření nových produktů, protože recyklace není vhodná.

Jedním z největších znečišťovatelů na zemi je textilní a oděvní průmysl, jeho aktivity poškozující životní prostředí, které přispívá ke zhoršujícímu se zdraví naší planety. Uvědomujeme si, že jsme na důležité křižovatce, a proto se můj tým a já věnujeme poskytování těch nejlepších udržitelných produktů šetrných k přírodě,“ říká Rob Armour, CEO a zakladatel Kingly.

„S hrdostí oznamujeme novou iniciativu, kterou nazýváme The Kingly Upcycling Project‘. Posláním je inspirovat a vzdělávat lidi v oblasti upcyklace a přepracovaného designu a jak to udělat ve větším měřítku.“

Výroba produkuje odpad

Při výrobě ponožek vznikají malé odřezky. Jsou směsí bavlny, nylonu, lycry, dalšího elastanu a materiálů jako polyester, polypropylen a další vlákna. Kingly říká, že je nemožné, aby byly tyto odřezky recyklovány, protože neexistuje způsob, jak lze různá vlákna oddělit. Z tohoto důvodu by normálně putovaly na skládku.

Recyklovaná textilní vlákna

Opětovné využití odpadu

Nicméně na základě závazku k lepšímu a čistšímu životnímu prostředí a v souladu s její environmentální politikou ISO 14001 jsou odpadní vlákna nyní uchovávána v Kingly. Zbylá vlákna nacházejí nový život jako náplň do potištěných povlaků na polštáře nebo do nábytku.

Zachování zdrojů

Poptávka po udržitelných alternativách nejoblíbenějších textilních produktů stoupá. Kingly již pomáhá gigantům jako Google, Samsung a Coca-Cola snížit jejich ekologickou stopu a šetřit životně důležité zdroje.

Kingly také říká, že do konce října 2022 její klienti ušetřili úžasných 25 milionů litrů vody tím, že si jako firemní dárky vybrali upcyklované ponožky v kompostovatelných pytlích. Kromě toho bylo ušetřeno 93 592 kW/h energie, uhlíková stopa byla minimalizována o 38 397 kg a zabránila tomu, aby 4 235 metrů čtverečních textilního odpadu putovalo na skládku.

Případová studie z roku 2021 podle Kingly ukazuje, že to Googlu pomohlo ušetřit přes 24 milionů litrů vody jedinou objednávkou ponožek. Spotřeba energie se navíc snížila o 90 168 kWh a proces zabránil použití 1 826 kg škodlivin.

Kingly také spolupracuje s vývojáři Polygiene, technologie, která umožňuje textiliím zůstat déle svěží, snižuje frekvenci praní a umožňuje další úspory zdrojů.

Upcyklované bavlněné ponožky Kingly v kompostovatelných sáčcích a ponožky z organické bavlny GOTS byly právě zařazeny do užšího výběru pro BPMA’s Product Awards 2022-2023.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version