Jsem rád, že předchozí článek týkající se plýtvání vodou měl nejen na serveru inODPADY tak silnou odezvu. Mnoho tázajících mne žádalo, zda-li bych mohl sdělit více informací a technologiích zmíněných na konci článku, případně zmínil další, aplikovatelné v tuzemsku.
Rád tak učiním, jen bych rád všem doporučil, budou-li chtít skutečně znát detaily, a to například i včetně dostupnosti, cen apod., aby se obrátili přímo na zmíněné společnosti, protože já jsem jen a pouze člověkem, který pomáhá z důvodu přesvědčení se o jejich efektivitě a funkčnosti, v dalším rozšíření a nečiním tak z důvodu provize, či jiné ekonomické zainteresovanosti.
V každém případě mi největší objem dotazů přišel na větrná čerpadla FLORIŠ a proto s nimi začnu. Já osobně jsem se o nich dozvěděl na konci roku 2017, kdy jsem si přečetl o panu Florišovi článek a rozhodl se ho kontaktovat a následně i navštívit. Bylo to příjemné první setkání, které se nakonec několikrát opakovalo a potvrdilo mi, že pan FLORIŠ vnímá vodu stejně jako já sám, tedy jako nejcennější ze zdrojů, které máme.
Protože však vody v krajině ubývá a postupně ubývalo, čehož si nevšimli ani odborníci v laboratořích, ani vodohospodáři ve svých provozech, kancelářích a na centrálách svých korporací. Všiml si toho však pan Floriš, který má ke krajině nejblíže, žije s ní totiž v souladu, a to i přesto, že žije a pracuje vprostřed Prahy.
Dávno předtím, než někdo na vysychání začal poukazovat začal vyvíjet a zdokonalovat větrné čerpadlo, které již ve své první verzi dokázalo a dokáže i nadále čerpat vodu až z 50m hloubky, a to jen za pomoci větru. Celá řešení je postavené tak, aby jeho konstrukci bylo možné udělat téměř kdekoli na světě s použitím materiálů a prostředků běžně dostupných a jen některé části, které pan Floriš sám postupně vyvinul je třeba nakoupit, či aplikovat tak, jak to sám nadefinoval, aby bylo možné zachovat plnou funkčnost za každého počasí.
V posledním čtvrtletí loňského roku (2018) pak pan Floriš představil druhou generaci čerpadla, díky níž, po modifikaci některých částí, může být voda bezpečně dopracována až z dvojnásobné hloubky
S příchodem léta 2019 pak neustávající intence a vývoj na další zdokonalování přinesli další průlom přímo související s eliminací plýtvání vodou. Pan Floriš totiž navrhl a již i implementoval modifikaci, kdy na povrchu zůstává jen množství vody skutečně potřebné a spotřebované a zbytek se vrací, okysličený zpět ke zdroji a vytváří tak koloběh, díky kterému je voda i z těchto hloubek korektně obohacena kyslíkem a zároveň se nekazí.
Ač se to může zdát jako maličkost, v žádném případě to tak není.
Na rozdíl například od záchytných nádrží na vodu subvencovaných MŽP a dotacemi, si po zakoupení nevytvoříte u domu, či na zahrádce kapsu plnou kazící se vody, vody, která někdy díky umístění některých nádrží na přímém slunci připomíná spíše zásobník teplé vody než drahou surovinu, se kterou je nutné zacházet citlivě, se totiž díky implementaci kompletního řešení voda nejen dostává tam, kde je jí třeba, ale i v objemu, kterého je třeba bez dalších ztrát.
Tím že se vyčerpaná voda bude vracet i nadále do svého původního zdroje, ovšem pročištěná a okysličená.
S ohledem na dobu, po kterou se pan Floriš vodě věnuje, by bylo však s podivem, kdyby kromě zručných rukou a vynikajících nápadů neměl v rukávě ještě další trumf. Ten má. Dokáže totiž spodní vodu na pozemku najít a najít její prameny a to může být někdy k nezaplacení, jak se nedávno přesvědčil jeden z jeho klientů, kterému na dvoře farmy nejen, že našel 3 zdroje vody, ale dokonce se u podařilo zjistit, že se jedná o tři původní a dávno zapomenuté studny, takže majitel pozemku nebude muset procházet zdlouhavým kolečkem schvalovacích procesů ze kterých by mělo výstupem býti razítko umožňující mu na vlastním pozemku používat vlastní vodu, ale bude se jednat jen o obnovu původních zdrojů a k té nepotřebuje ani měsíce čekání, ale ani poplatky přímé a nepřímé, které by musel zaplatit těm, kteří o sobě hovoří, že jsou těmi, kdo vodu vyrábí, a jejich spřáteleným firmám, společnostem a jedincům.
Máte-li zájem si vody cenit stejně jako činí pan FLORIŠ a nevíte-li si rady se suchem, které trápí nejen Vás, ale i Vaše okolí, kontaktujte muže, který stejně jako já raději nežli sako, nosí montérky.
A na závěr ještě video samotného čerpadla