- Reklama -spot_img

Tvoří sochy z kovového odpadu a drobného šrotu formou upcyklace

Podpořte Jackobovy sochy z kovu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Tvoří sochy z kovu. Každá ze sošek je originální a ručně vyrobená z recyklovaných součástek v dílně českého umělce Jackobsochyzkovu. Používat recyklované díly aut a drobného šrotu mě napadlo až před třemi lety. Součástky pořizuji přímo na šrotišti a snažím se tak nepotřebnému odpadu vdechnout nový život. Většina materiálu na tvoření pocházejí například z motorů odstavených aut a motocyklů. Také převodovek, řetězů, šroubů, matic ale i ze starých příborů.

Některé sošky jsou inspirované známými postavami z fantasy a sci-fi filmů, pohádek, komiksů nebo auty a motorkami, jiné jsou tvořeny dle vlastní fantazie.
Hlavy některých sošek jsou vyrobeny technikou odlitků z vlastnoručně vyrobených forem.

 

Predator timelapse od Jackob sochy z kovu

 

Jak to začalo

Již před deseti lety jsem vyrobil svou první sošku z elektrosoučástek. To jsem ještě studoval na střední škole. Výroba sošek se pro mě stala odreagováním a tvůrčí činnost mě začala naplňovat. Ukázalo se, že je o mé výrobky zájem a z mého koníčku se tak stala obrovská mánie. Před několika měsíci se má tvorba začala prodávat v galerii a já se rozhodl opustit zaměstnání a věnovat se naplno řemeslu. Co do toho přišlo, sami vidíte a já hledám cestu, jak své řemeslo udržet.

Co je náš cíl?

Tak, jako kovář chce do své výhně dát to nejlepší, i já rád do svých sošek vdechnu kousek sebe a vytvořím originální a ručně vyrobenou sošku. Rád bych i nadále vytvářel jedinečné kousky a plnil sen můj i očekávání zákazníků.

Detaily a Kdo jsme?

Jsem Jakub, umělecké jméno Jackobsochyzkovu. Má produkce byla prodávána v nyní zavřených galeriích v Česku, Německu a Polsku, a já ze dne na den přišel o příjem. Projekt, který již 3 roky buduji a na podzim začal úspěšně fungovat, se nyní ocitl v ohrožení. Rád bych i díky Vám své řemeslo udržel. Materiál na své sochy pořizuji na šrotišti a nepotřebnému odpadu chci vdechnout nový život. Šroubky, matičky, součástky z motorů odstavených aut a motocyklů, převodovek, řetězů, ale i starých příborů. Asi před 3 lety mne napadlo tento materiál použít. Některé sošky jsou inspirovány postavami z fantasy a sci-fi filmů, pohádek, komiksů nebo auty a motorkami, jiné jsou tvořeny dle vlastní fantazie. Hlavy některých sošek jsou vyrobeny technikou odlitků z vlastnoručně vyrobených forem. Výroba menších sošek zabere cca 3-5 hodin práce. Na větších sochách strávím i 3-10 dní. Téměř hotové sošky jsou ještě lakované bezbarvým lakem nebo pryskyřicí, aby nedošlo k dalšímu poškození modelu nebo korozi. Zřídkakdy je používaná barevná vrstva, a to aby doplnila charakter sošky, ale většinou je používán lak bezbarvý, aby nezanikly rysy soch.

a ještě něco navíc

Miluji, co dělám, protože je v tom kus mě a každá soška je unikát.

Proč to děláme?

Projekt, který již 3 roky buduji a na podzim začal úspěšně fungovat, se nyní, kvůli koronavirové krizi, ocitl v ohrožení. Rád bych i díky Vám své řemeslo udržel.

Kde nás naleznete?

Boleslavská 88, 277 15 Chrást – reklamu určitě nepřehlédnete 🙂

Podpořte Jackobovy sochy z kovu na Hithit!

Zdroj: sochyzkovu.cz, Hithit

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieUPCYKLACE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace