- Reklama -spot_img

EU oficiálně uznala INDUSTRY 5.0 jako nástroje udržitelného rozvoje

INDUSTRY 5.0 OFICIÁLNĚ UZNÁNO EVROPSKOU KOMISÍ

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Včera, tedy 7.1.2021 došlo díky krokům představitelky Evropské komise, paní Maryia Gabriel, komisařka pro Inovace, Výzkum, Kulturu, Vzdělávání a Mládež k oficiálnímu uznání INDUSTRY 5.0 jako existujícího nástroje pro udržitelný rozvoj v Evropě. A zde je jeden z důkazů.

Ačkoli pro mnohé, se to může zdát jako zanedbatelný krok, opak je pravdou a v mém případě pravdou dvojnásobnou. Jako otci zakladateli INDUSTRY 5.0 se totiž poprvé v Evropě dostalo uznání mé  práci, kterou vykonávám již osmým rokem, budování světa bez odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách.

Přeložím-li text pak zní jeho obsah následovně…

„Nový koncept INDUSTRY 5.0 nemohl přijít v lepší době. Mnoho Evropských průmyslových odvětví se znovu objevuje, adaptuje se na COVIDovou realitu, zahrnujíce stále více digitální a zelené technologie, aby si udržely servisní pozici pro všechny Evropany. Nyní je čas učinit pracoviště inkluzivnějšími, vybudovat odolnější dodavatelské řetězce a přijmout udržitelnější způsoby výroby.“

Nedá mi to nevzpomenout na dobu, kdy jsem si poprvé uvědomil, že v průmyslu a logistice, kde jsem se celý svůj pracovní život pohyboval, je něco špatně, OBROVSKY SE PLÝTVÁ. To bylo před již jedenácti lety. Tři roky jsem se pak připravoval, abych v dubnu 2013 představil INDUSTRIAL UPCYCLING, celosvětově první a unikátní metodu systémové prevence vzniku odpadu a plýtvání aplikovatelnou v průmyslu. Metodu, která se jen o pouhé dva roky později stala základem INDUSTRY 5.0, první průmyslové evoluce řízené člověkem.

Když jsem v roce vstoupil na dráhu systémové prevence vzniku odpadu nebyl nikdo, kdo by věřil, že předcházet vzniku odpadu na průmyslové úrovni je možné. I přesto jsem měl možnost ve spojení s hlubokou logistickou praxí, začít svou práci aplikovat v prvních závodech a firmách a ono to fungovalo.

S přibývajícími projekty, přibývali desítky, stovky, tisíce tun výrobků, které se díky mé práci nestaly odpadem. Na začátku roku 2020 byl tun jeden milion.

I přesto, že má práce začala oslovovat více a více jedinců a firem, politici ji ignorovali, a to nejenom ti Evropští, ale i tuzemští, kde k největší rezistenci docházelo a dochází z půdy MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ, pro které zdá se být republika bez odpadů jako noční můra.

Mezi lidi, kteří mi však věřili patřil i majitel a provozovatel serveru inODPADY a proto právě jemu chci touto cestou poděkovat stejně jako všem, kdo pochopil, proč svou práci dělám.

Načítací animace Načítání...
EAD Logo Trvá to moc dlouho?

Načíst znovu Načíst dokument znovu
| Otevřít Otevřít v nové kartě
Načítací animace Načítání...
EAD Logo Trvá to moc dlouho?

Načíst znovu Načíst dokument znovu
| Otevřít Otevřít v nové kartě
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieDoporučené
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace