- Reklama-
Domů Zero Waste WEBINÁŘ ZERO WASTE a PREDIKCE VZNIKU ODPADU PODRUHÉ

WEBINÁŘ ZERO WASTE a PREDIKCE VZNIKU ODPADU PODRUHÉ

Jak odpad vzniká a co se sním pak děje.

0

Když jsem 30.3.2020 poprvé na stránkách serveru INODPADY informoval o první webináři ZERO WASTE a prevence vzniku odpadu, očekával jsem standardní čtenost, zájem mě však překvapil. Stejně jako jsem byl překvapen i počtem účastníků, kteří se nakonec webináře účastnili.

Spolu s organizátorem jsme se proto rozhodli, že po prvním webináři, který jsme organizovali zdarma, budeme v jeho organizaci pokračovat i nadále, tentokrát již v placené formě. Původní hodinový webinář, bude nyní v rozsahu dvojnásobném a bude dávat prostor na větší detaily i na širší diskuzi.

Protože tento webinář není zdaleka jediným, a naopak počet jednání realizovaných přes internet roste, rozhodl jsem se navíc investovat i do audiotechniky, která umožní, aby mne posluchači lépe slyšeli a nepřicházeli o informace, ani když se budu například pohybovat po místnosti a ukazovat některé položky o nichž budu hovořit.

Organizátorem je opět brněnské vzdělávací studio SOVA.

Zvoleným termínem středa 20.5. 2020 v čase mezi 13:00 a 15:00. Cena webináře je 490,-Kč/osobu/bez DPH.

Co účastníky čeká?

V první řadě je to proces tzv. PROBUZENÍ, který pomůže všem vnímat situaci a prostředí, ve které žije a pracuje odlišně. K tomuto procesu dochází zobrazením fotografií míst a prostředí známého všem, s doplněním mluveného komentáře, který známé obrazy uvede do jiných souvislostí.

Dalším, bude předání informace o tom, co vlastně ODPAD ve skutečnosti je, jak jej definuje zákon a jak odpad vzniká a co se sním pak děje.

Nebude samozřejmě chybět informace o tom, jak lze účinně vzniku odpadu a plýtvání předcházet, a to nejen na pracovišti, ale i v běžném životě, například při vaření.

V neposlední řadě pak budou součástí konkrétní příklady z více jak sedmi let praxe, kterou se systémovou prevencí vzniku odpadu a plýtvání já sám mám.

Připadá vám to na dvě hodiny málo?

Pak vězte, že jediným nedostatkovým sortimentem může být časový rozsah webináře, nikoli jeho obsah informační, protože se jedná o workshop, který standardně trvá jeden a v některých případech, kdy je spojen i s prohlídkou závodu klienta i dva dny.

Forma webináře má své výhody i nevýhody, tak jako vše.

Mezi výhody patří absence nutnosti cestování za vzděláním. Cesta se redukuje na trasu z kuchyně k počítači. Další výhodou je záznam webináře v digitální podobě a možnost se k tématu kdykoliv vrátit, a to téměř naživo.

Mezi nevýhody patří absence pohledu z očí do očí a vyšší míra interakce.

Tyto položky si však myslím, že nejsou nedostatkem samotné online vzdělávací formy, či platforem, jako spíše neznalostí jejich efektivního používání a věřím, že tyto budou brzy odstraněny a forma vzdáleného setkávání a vzdělávání bude pro nás stejně přirozený a efektivní, jako forma osobního kontaktu.

Věřím tedy, že se 20.května setkám i s Vámi a těším se nejen na setkání, ale i na Vaše dotazy, které si můžete pro naše setkání začít připravovat již dnes a pak je jen odeslat, rád na ně budu reagovat a těším, se, že po skončení webináře budeme budovat svět bez odpadů a plýtvání společně.

 

ZÁZNAM PRVNÍHO WEBINÁŘE ZERO WASTE a PREVENCE VZNIKU ODPADU

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

KOMENTÁŘE

Zanechte komentář

Exit mobile version