- Reklama -spot_img
DomůOdpadyV modrožlutých popelnicích končí až desetina nevhodného odpadu

V modrožlutých popelnicích končí až desetina nevhodného odpadu

- Reklama -spot_img

Ve Vídni jsou modrožluté popelnice určené k hromadnému třídění plastů a kovů. I tak zde desetinu odpadů tvoří špatně tříděný odpad jako např. elektronika, která patří na sběrný dvůr. Od roku 2025 plánuje Rakousko zavést modrožluté popelnice plošně. Sloučení odpadů má zjednodušit třídění a snížit objem cest odpadových služeb.

Podle odpadových služeb třídění odpadu ve Vídni funguje. I tak se ale objevují některé nedostatky, a to především u třídění plastů a kovů. Ty Vídeň třídí do modrožlutých popelnic. Právě v nich zaměstnanci odpadových služeb MA 48 nalézají v průměru až 10 procent špatně tříděného odpadu. Jako příklad lze uvést elektronika, která správně patří na sběrný dvůr.

feel image – Fotografie e.U. Stoß im Himmel 1 1010 Wien

Ročně Vídeň vytřídí 100 tisíc tun papíru, 35 tisíc tun skla, 70 tisíc tun bioodpadu 12 tisíc tun plastů, kovů a nápojových kartonů. Nejvíce problémů Vídeňanům dělají zmíněné modrožluté popelnice pro třídění plastů a kovů. V případě papíru a bioodpadu tvoří špatně tříděný odpad 3 procenta, naopak neúspěšnější jsou Vídeňané v třídění skla, kde dochází k chybnému třídění jen u 1 procenta odpadu. I zde ale MA 48 upozorňuje na nutnost rozlišování čirého a barevného skla a zdůrazňuje, že jakkoliv i jen neznatelně zbarvené sklo patří do barevného skla.

Podle celorakouské studie je třídění odpadu důležité pro 96 procent Rakušanů. V průměru jim třídění zabere až 12 minut týdně.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
KategorieODPADY
inODPADY
inODPADYhttps://redakce.inodpady.cz/
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.
-Reklama -
Aktuální články
- Reklama -
Aktuální články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno