Domů PR- komerční sdělení Řešení CoroBox primárně pro potřeby KORONAVIRU

Řešení CoroBox primárně pro potřeby KORONAVIRU

Velké Malé Řešení

0

Věřím, že žádný milovník dobré literatury, a ještě lepších filmů, se na mne nebude zlobit za parafrázi názvu slavného díla. Název mi připadá nejvhodnější, chci-li informovat o dalším českém unikátním výrobku, jenž vzešel z Českých hlav, byl materializován rukama Českých pracovníků, aby byl ignorován Evropskou jElitou.

Řešení, se stejně jako RECONNET objevilo na Evropském hackathonu nazvaném EUvsVIRUS. Pochází z tuzemska, stejně jako mé a stejně jako stovky dalších nebylo vybráno komisí odborníků s předpokladem, že na ně bude zapomenuto.

Já se chci však postarat, aby se tak nestalo.

Důvod?

Řešení je nejen unikátní, ale i univerzální a jeho aplikací lze předejít značnému objemu plýtvání, a to nejen na materiální, ale i sociální, urbanistické a procesní úrovni. Je tedy nasnadě se ptát, zda-li nevznikl další produkt, jenž by si zasloužil titul INDUSTRY 5.0 APPROVED.

Zatímco se v zahraničí již dávno, a krátce i v tuzemsku, zabydlel pojem MALÉ DOMY, či MALÝ DŮM, je to právě Česká republika, které dle mého názoru zrodila MALÉ TOVÁRNY, ČI CHCETE-LI MICROTOVÁRNY.

Jak vypadají?

Nenápadně.

Každá vypadá jako zmenšená, hodně zmenšená obytná buňka a není se čemu divit. Konstrukce o velikosti 2100x1100x2400 mm by tomu napovídala. Jak to tak bývá, není však důležité jak „člověk“ vypadá, ale co má uvnitř a CoroBox skrývá vše, co potřebuje zdravotník ke své práci při odběrech vzorků od potenciálních pacientů.

12 ks na kamion

Hmotnost (bez vybavení 600 kg)

Manipulovatelnost standardním manipulačním vozíkem, či vozidlem s jeřábovým ramenem, a navíc funkčnost přetlakové komory zajišťující bezpečnost a sterilitu pracovníka i práce, kterou vykonává a nejenom to, na jeden „přetlakový“ přívod vyčištěného vzduchu mohou být připojeny až 3 CoroBoxy a to je další úspora nejen nákladů, ale i energie.

Při pohledu na zahraniční zdroje jsem zjistil, že takto komplexně a profesionálně k odběru vzorků od pacientů ještě nikdo, nikde nepřistoupil, tedy bez postavení nemocnice, či stavebních úprav jejího křídla, tedy investice v řádu milionů a prodlevy v řádu týdnů, či spíše měsíců.

CoroBox vznikl ve spolupráci autorů nápadu pana Radima Ždímala, Ondřeje Švandy, platformy Covid19CZ, výrobní společnosti KEMPER spol. s r.o. a za přispění několika dalších poradců a odborníků.

Ačkoliv CoroBox byl vyvíjen primárně pro potřeby CORONAVIRU, resp. prevence jeho šíření a byl určen pro odborný zdravotnický terminál, jsou možnosti jeho použití podstatně širší. Je to skutečně mini kancelář, mini výrobní dílna, cukrárna, gril, mnoho dalšího, stačí jen najít správné uplatnění. Celé řešení lze navíc dodávat a s různými druhy panelů, odpovídajícím potřebám uživatele.

Ve svém originálním provedení a určení pro zdravotnický personál, však nabízí all-in řešení, kde je vše potřebné pro „život“ pracovníka k dispozici. Elektrické rozvody, rozvod a čištění vzduchu, datové připojení (je-li požadováno), pracovní rukavice apod. Věřím proto, že CoroBoxy uvidím co nejdříve nejen u jednotlivých továren, ale i například v nemocnicích, či na veřejných místech, a to nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.

Již dnes spolu s tvůrci diskutujeme možnosti rozšíření funkčnosti i o další prvky a těším se na spolupráci s dalšími partnery s nimiž budeme společně budovat svět bez odpadů a plýtvání, svět v němž značka MADE IN CZECH REPUBLIC, bude mít stejně dobré jméno, jako tomu bylo v minulosti.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version