Domů Recyklace Recyklace a následná výroba papíru přímo ve vaší kanceláři

Recyklace a následná výroba papíru přímo ve vaší kanceláři

0

Přední světový inovátor a dodavatel technologií v následujícím roce poprvé představí svůj systém paperlab v Evropě. Paperlab je první kompaktní kancelářský systém na výrobu papíru na světě, který dokáže vyrábět nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru s minimální spotřebou vody.

Koncept systému paperlab, který společnosti Epson bude v Evropě poprvé představen na veletrhu CeBIT (Hannover, 20.-24. Března) při velké prezentaci nejnovějších, vysoce přesných kompaktních a ekologicky šetrných technologií.

Prezident společnosti Epson, pan Minoru Usui, na veletrhu CeBIT osobně představí paperlab spolu s dalšími inovativními technologiemi. Pan Minoru Usui, prezident společnosti Epson, k tomu uvedl, že „představení systému paperlab potvrzuje závazek společnosti Epson vyvíjet skutečně inovativní a ekologicky šetrné technologie, které mění pracovní návyky a postupy.

Paperlab dokáže recyklovat odpadní kancelářský papír suchým procesem. Kancelář díky tomu sníží produkované emise CO2, dosáhne vyšší úspory v oblasti likvidace použitého materiálu a související logistiku, zajistí bezpečnou skartaci důvěrných dokumentů a ušetří vodu, která se při běžných recyklačních postupech spotřebovává ve velkém množství. “

Paperlab bude brzy komerčně dostupný v Japonsku, jeho uživatelé mohou vyrábět papír různých velikostí, tloušťky a typů – od běžného papíru a vizitek až po barevný papír. Harmonogram uvedení na trh v dalších zemích teprve bude stanoven. „Epson se snaží dosáhnout udržitelného rozvoje, a proto vytvořil dokument Eco vize 2050, kterým si stanoví za cíl 90% snížení emisí CO2 v celém životním cyklu všech našich produktů a služeb do roku 2050,“ pokračoval pan Usui. „Epson dosud realizoval řadu ekologických iniciativ v souladu s dokumentem Podniková vize Epson 25, které pomáhají s plněním dlouhodobých strategických cílů ve sféře udržitelného rozvoje.

Tyto cíle jsou rozděleny do 4 oblastí: výrobky, výroba, ekologické chování a nové perspektivy. Epson již podnikl nemalé kroky ke snížení dopadu vlastních výrobků a výrobních postupů na životní prostředí. Podle výsledků v oblasti udržitelnosti pro fiskální rok 2015 dosud dosáhl 43% snížení emisí CO2, 33% snížení množství odpadu a 55% snížení spotřeby vody.

Funkce systému PAPERLAB –  Recyklace v kanceláři

Obvykle je recyklace papíru složitou záležitostí, protože je nutné transportovat odpadový papír z kanceláře do recyklačního zařízení – papírny. Epson paperlab zkracuje dobu recyklace a umožňuje recyklovat papír přímo v kanceláři.

Bezpečná likvidace důvěryhodných dokumentů

Dosud museli organizace na likvidaci důvěrných dokumentů využívat služeb externích firem nebo složitě realizovat skartaci interně. Paperlab nyní umožňuje bezpečnou likvidaci dokumentů přímo na pracovišti bez nutnosti obracet se na smluvních partnerů. Paperlab rozloží dokumenty na jednotlivé papírové vlákna, takže informace, které obsahují, spolehlivě zničí.

Vysokorychlostní výroba různých typů papíru

Paperlab dokáže vyrobit první nový list papíru přibližně již za 3 minuty od chvíle, kdy do něj vložíte odpadový papír a stisknete tlačítko Start. Umí vyrábět přibližně 14 listů formátu A4 za minutu což představuje 6 720 listů během 8 hodinové pracovní doby. Uživatelé s ním mohou vyrábět různé druhy papíru podle aktuální potřeby – od kancelářského papíru formátu A4 a A3 různé tloušťky, po Vizitkový papír a barevný papír.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Paperlab vyrábí papír bez použití vody. Na výrobu jednoho listu papíru A4 je obvykle zapotřebí přibližně jeden hrnek vody. Voda je na celém světě cenným přírodním zdrojem, a proto se společnost Epson rozhodla pro suchý proces. Recyklace papíru přímo v kanceláři také zjednodušuje stávající postupy. Uživatelé budou díky tomu kupovat méně papíru a sníží emise CO 2 vznikající při přepravě papíru.

Technologie PAPERLAB

Kompaktní, energeticky úsporné a vysoce přesné technologie umožňují společnosti Epson nabízet kompaktní a šetrné výrobky se špičkovými funkcemi. Epson získal při vývoji a výrobě domácích, kancelářských, komerčních a průmyslových tiskáren rozsáhlé odborné zkušenosti. Také díky zkušenostem s inkoustovým tiskem a tiskovými materiály dokáže vyrábět spolehlivé, odolné a stabilně fungující systémy.

Pro systém paperlab vyvinul nový soubor technologií bez použití vody Dry Fiber. Soubor Dry Fiber technologií sestává ze 3 samostatných technologií: rozvlákňování, spojování a formování.

Rozvlákňování

Odpadní papír je prostřednictvím originálního mechanismu rozložen na dlouhé, tenké a měkké vlákna. Tímto postupem jsou důvěrné dokumenty zničeny okamžitě a s absolutní spolehlivostí. PAPERLAB nepoužívá vodu, takže jej není nutné napájet k vodovodnímu potrubí. Kompaktní rozměry navíc usnadňují jeho instalaci v kancelářském zázemí.

Spojování

Do rozvlákněného materiálu je možné přidat různé pojiva, které zvýší sílu vazby vláken či bělost papíru, případně změní jeho barvu, dodají mu vůni, zajistí jeho odolnost vůči ohni či mu dodají jiné vlastnosti, které jsou potřebné pro zamýšlený účel jeho použití.

Formování

Formovací technologie, s jejíž pomocí je možné určovat hustotu, tloušťku a formát papíru, umožňuje uživatelům vytvářet kancelářský papír formátu A4 nebo A3, či dokonce Vizitkový papír. Epson poskytuje zákazníkům rychlé a energeticky úsporné firemní inkoustové tiskárny s nízkými náklady na stránku, které zvýší jejich pracovní efektivitu. Věříme, že po zavedení systému paperlab na recyklaci papíru, kanceláře všech velikostí, změní způsob jakým nakládají s papírem.

Zdroj : touchit.sk

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version