Domů Recyklace První dáma v oblasti recyklace a využívání použitých pneumatik

První dáma v oblasti recyklace a využívání použitých pneumatik

In memoriam: Dr. Valerie Shulman

0
Skládka vyřazených pneumatik

Dr. Valerie Shulman, generální tajemnice Evropské asociace pro recyklaci pneumatik (ETRA), zemřela po dlouhém boji s rakovinou. Byla dlouhá léta uznávanou temperamentní podnikatelku s hlubokými znalostmi o pneumatikách, a to jak z hlediska designu, tak i z hlediska jejich recyklace.

Paní Shulman zastupovala zájmy recyklátorů pneumatik v Evropě téměř 30 let. V této roli byla tvrdým obhájcem udržitelného nakládání s použitými pneumatikami s negativním postojem ukládat je na skládky. Aktivně propagovala posílení osvědčených postupů v oblasti recyklace. Stále je považována za skutečnou první dámou a profesionálkou v oboru recyklace. V povědomí zůstává za svoje pevné názory, když se vždy vyjadřovala prakticky i upřímně a nevyhýbá se diskusi.

 

Dr. Valerie Shulman (uprostřed) byla oblíbeným řečníkem na konferencích o recyklaci po celém světě.

Nedávno Dr. Valerie Shulman získala cenu za celoživotní zásluhy v odvětví recyklace pneumatik v březnu 2021 od organizace Recircle Awards. Také se dostala na žebříček TOP 100 podnikatelů v recyklačním byznysu. Získala bakalářský titul na univerzitě Epsilon už ve věku 20 let, velmi rychle následovala akademiky ze Seton Hall, získala doktorát z Fordhamu a postdoktorátu na univerzitě v Ženevě. Při práci ve Fordhamu byla jmenována děkankou a založila kampus Fordham University v Collegio Del Turabo v Portoriku. V roce 1989 začala studovat problematiku recyklace pneumatik.

Hodnocení Evropské asociace pro recyklaci pneumatik (ETRA): „Jsme vděční Valerii za neuvěřitelně odvedenou práci v průběhu několika let a vzpomínáme na Valerii za její snahy, nesobeckost a mnoho laskavosti.“ Její kolegové poukazují na to, že Valerie přispěla k přípravě a obhajobě posílení Basilejské úmluvy o použitých pneumatikách a zároveň věrně sloužila jako poradkyně pro recyklaci pneumatik v Recyklačním fóru EU. „Podílela se na více než 100 publikací v různých odborných časopisech a je autorkou i spoluautorkou nebo přispívala do desítek knih o recyklaci pneumatik.“

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version