Domů Udržitelnost Proč se v Česku moc nemluví o průmyslové evoluci INDUSTRY 5.0. ?

Proč se v Česku moc nemluví o průmyslové evoluci INDUSTRY 5.0. ?

Půl milionu pro INDUSTRY 5.0

0

Dovoluji si sdílet se čtenáři tohoto serveru zprávu, o kterou bych se rád podělil už proto, že právě server inODPADY byl jedním z těch, které první průmyslové evoluci řízené člověkem dal v České republice velký prostor. Průmyslová evoluce INDUSTRY 5.0. je postavena na systémové prevenci vzniku odpadu a plýtvání zdrojů v průmyslu.

Informace, kterou jsem se rozhodl sdílet, souvisí se zájmem indických firem a konfederace indického průmyslu o témata INDUSTRY 5.0. Tento zájem začal 21.8.2020 první přednáškou na konferenci ke 125 výročí existence této konfederace a již neustal.

Dne 26.11.2020 překonal počet shlédnutí příspěvků týkajících se jednotlivých přednášek číslo 500.000, přičemž 400.000 přibylo za poslední měsíc. Když hovořím o přednáškách, pak je jasné, že se nejednalo o jednu. Klienti a partneři totiž žádali po první obecné přednášce i náhled na vliv INDUSTRY 5.0 na jednotlivé obory, či na jednotlivé průmyslové oblasti.

Zde jsou jednotlivé přednášky

  1. Vliv INDUSTRY 5.0 na Odpadový průmysl

  2. Vzdělávací systém v době INDUSTRY 5.0

  3. Důlní a těžební průmysl v době INDUSTRY 5.0

  4. Automobilový průmysl v době INDUSTRY 5.0

Všechny tyto přednášky jsou k náhledu na INDUSTRY 5.0 Youtube kanálu a jsou jen začátkem dalšího publikačního plánu, který byl již odsouhlasen s klienty.

Tak například v pátek 27.11.2020 budou v jeden den realizovány hned dvě přednášky, první věnovaná vlivu a změnám INDUSTRY 5.0 ve slévárenském průmyslu a metalurgii a druhá vlivu v Energetice. Následující v sobotu, která je v Indii pracovním dnem bude INDUSTRY 5.0 reprezentována na konferenci INDICKÉHO INSTITUTU KVALITY. Tématem bude samozřejmě vliv INDUSTRY na tento tak rozšířený obor.

Následně jsou připraveny další, a to například včetně politiky, ekonomiky a bankovního sektoru a mnoha dalších. Co je překvapující, že zájem neklesá, ale narůstá. S ohledem na evoluční původ INDUSTRY 5.0 to vypadá, jako kdyby se dostala semena nejen na správnou půdu, ale i v ten nejlepší možný čas.

Pokud se ptáte, proč o INDUSTRY nemluví české Ministerstvo průmyslu, Životního prostředí a další údy státní moci, pak je třeba podotknout, že to není tím, že by o něm neslyšeli, ale pravým opakem. Ví o něm a žijí v domnění, že nebudou-li o něm mluvit, nebudou-li ho podporovat, že se jejich vlastní práce nedotkne. To je však omyl.

Namísto synergie a růstu je však čeká pravý opak, a to na rozdíl od země které „vládnou“

Právě ignorance ze strany odpovědných pracovníků od počátku vzniku INDUSTRY 5.0 a postupný cílený odpor jsou důvodem proč tato série přednášek není i v Českém jazyce. Raději totiž aplikuji své znalosti a schopnosti v konkrétních implementačních projektech a přednáším studentům na školách, než abych zbytečně plýtval časem nad sdílením své práce s těmi, kteří by ji nejraději nedovolili ani vzniknout.

S prací politiků a jejich zájmy mám své zkušenosti již z devadesátých let, kde jsem Ministru Špidlovi a jeho kabinetu po dohodě zpracoval zdarma zprávu o TELECOMMUTINGU, kterému je dnes podobný tzv. home office, práce z domova. Ani po 30 letech od odevzdání mé práce bývalému ministrovi, se tato implementace neprojevila v zákoníku práce.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version