Domů Koronavirus Otázky nad rozdíly mezi rouškou, respirátorem nebo maskou

Otázky nad rozdíly mezi rouškou, respirátorem nebo maskou

0

Ve svých příspěvcích jsem se otázce ochranných prostředků v podobě masek, věnoval již několikrát a jsem rád, že článek osvětlující rozdíly mezi rouškou, respirátorem a maskou stále patří mezi nejčtenější, ovšem nedá mi to, abych se k tématu nevrátil. Ukázalo se totiž, že je ještě hůř.

Nejen že laická veřejnost a politici stále žijí v názoru, že rouška jim pomůže proti nákaze v prostředí, kde se viry ve vzduchu nachází, ale na jejich stranu se již přiklání i odborníci, a to včetně těch v laboratořích, kde se provádí testy. Speciálně u ochranných prostředků dovezených z Číny zní totiž zadání CERTIFIKOVAT ZA KAŽDOU CENU, a tak se i děje.

Výše uvedená slova nepronesl žák třetí třídy základní školy, ani nevzdělaný středoškolák jako já, ale pracovník Akademie věd, konkrétně člověk na funkci Vedoucího Oddělení chemie a fyziky aerosolů v Ústavu chemických procesů AV.

Rektor ČVUT k tomu dodává, že masky a roušky netěsní proto, že lidé v Evropě a Asii mají jinou fyziognomii než lidé v Asii.

Bez ohledu na stovky milionů vyhozené z okna za dovoz nefunkčních prostředků s garantovaných  PLACEBO efektem se tyto nejen staly součástí STÁTNÍCH HMOTNÝCH REZERV (kde se budou rozpadat rychleji než naše Pravice s Levicí), politici se zaplacenými experty a odborníky diskutují o tom, zda-li by se neměly masky (roušky) stát již natrvalo součástí naší garderoby a to bez ohledu na to půjdeme-li nakoupit, na ples, či na nudistickou pláž.

Na celé této záležitosti mne nejvíce zaujala skutečnost, že všechny, resp. VŠECHNY odborníky a experty postihla AMNÉZIE STÁDA.

Co to je?

Jedná se o „profesní“ slepotu, i když v tomto případě si výraz profesí dovolím dát do uvozovek, protože nevím, zda-li sebezapření na objednávku se dá též nazývat profesní slepotou, to si však nechám na jiný článek.

Proč si myslím, že naší republikou po nemoci šílených krav postihla AMNÉZIE STÁDA?

Je to proto, že všichni, bez rozdílu, zapomněli na důvod, proč se v asijských zemích již tak dlouho roušky nosí.

OBČANÉ V ASII NEPOUŽÍVAJÍ KAPESNÍKY

Možná Vám to přijde zvláštní, ale není tomu tak.

Kdo měl možnost pracovat s kolegy a nadřízenými z Asie, si jistě vzpomene na neustále popotahování nosem, které nahradilo jedno vysmrkání.

Každých pár minut tak můžeme zažít vtáhnutí.

Nebudu rozebírat proč, ani proces, a dokonce ani důsledky, zůstává mi jen fakt, se kterým jsem se mohl intenzivně setkávat po dobu pěti let a sporadicky následně i po této době.

Lidé v Asii a speciálně pak v Číně a Japonsku s sebou nenosí kapesník, proto když kašlou a kýchají, nedávají si nic před ústa, protože si přese nebudou špinit vlastní ruce, v nichž nic, co by zadrželo nechutné skupenství nemoci, nemají.

Při pohledu do historie pak zjistíme, že v Japonsku a následně pak v Číně, která již tenkrát ráda kopírovala cizí vzory, se roušky začaly masově nosit na začátku dvacátého století, při masové nákaze chřipky, která kosila obyvatele v statisících. Velmi zajímavým je článek z roku 2014 popisující historii nošení roušek zvláště z pohledu Japonska a japonských uživatelů.

Je škoda, že na skutečný důvod nošení masek experti a politici zapomněli, věřím, že i tento článek napomůže k tomu, aby na tento důvod nezapomněli lidé, kterým bude nošení dáno příkazem.

P.S. jsem zvědav, kdy už konečně (po třech měsících od začátku pandemie) bude stát vybavovat lékaře, sestry, zdravotníky, ale i požárníky, policisty, a mnohé další (nejen zaměstnance státu) skutečnými ochrannými prostředky, které na rozdíl od jednorázového PLACEBA skutečně fungují, a dokonce se i vyrábí v zemi, která nese jméno ČESKÁ.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version