Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
Domů Byznys MŽP zavádí bezhotovostní platby ve sběrnách kovů

MŽP zavádí bezhotovostní platby ve sběrnách kovů

0

Ve Sbírce zákonů každým dnem vyjde novela vyhlášky č. 383/2001 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady. Cílem novely je podle MŽP omezení možnosti výkupu kovových odpadů od fyzických osob tak, aby platba za tyto odpady mohla proběhnout jen bezhotovostně.

Po této novele tak nebude možné, aby provozovatel zařízení ke sběru nebo výkupu odpadů poskytoval úplatu v hotovosti za druhy odpadů vymezené v § 8 odst. 2 vyhlášky o podrobnostech nakládání s odpady (např. odpady z mědi, bronzu, hliníku, olova, zinku..).

Účinnost této novely má být k 1. březnu 2015. 

Je třeba dodat, že novela vyhlášky zatím neupravuje konkrétní způsoby bezhotovostní platby. Tyto způsoby má vymezit až připravovaná novela zákona o odpadech (tzv. infringementová) a na ní navázaná další novelizace této vyhlášky.

Ministersvo životního prostředí však již nyní na svých internetových stránkách doporučuje, aby provozovatelé sběren a výkupen používali pouze dva způsoby bezhotovostní platby, a to převod na účet, popřípadě poštovní poukázku. Tedy způsoby, se kterými chce MŽP počítat ve finálním řešení po druhé novelizaci předpisu.

Předpis je již nyní k dispozici zde:

 

novela vyhlášky č. 383/2001 Sb. – text změny

 

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version