- Reklama -spot_img
DomůOvzdušíKomentář Michaela Rady: Odpad je zdroj!

Komentář Michaela Rady: Odpad je zdroj!

- Reklama -spot_img

Na této adrese nepublikuji poprvé, a proto si dovolím vynechat své představení a přejít k jádru pudla. V týdnu od 16 do 22 května, 2022 bude poprvé publikována tisící kapitola knihy nazvané THE WASTELESS WORLD STORY, kterou někteří správně nazývají DIÁŘEM INDUSTRY 5.0.

Již z názvu, který v překladu znamená PŘÍBĚH SVĚTA BEZ ODPADU, vyplývá, že je psána v angličtině, a i přesto v ní najdete dva články v českém jazyce. Kniha vychází online a již rok narůstá o dvě kapitoly týdně, není-li jich více (jako právě příští týden).

Co je na tom zajímavé?

Kromě jiného i časová souslednost s aktualizací PLÁNU ODPADOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ, které MŽP, resp. Ministryně Ing. Bc. Anna Hubáčková představila na oficiální tiskové konferenci před dvěma dny, a to s podporou dalšího z ministrů (MMR), ovšem bez drobnosti, kterou je zpřístupnit tuto aktualizaci veřejnosti k nahlédnutí.

Co má první zpráva s druhou společného?

Předchozí aktualizace byla představena minulou vládou v roce 2014 a ve stejném roce byl publikován první článek knihy, která bude mít již tisíc kapitol.

Od roku 2014 zvládla vláda 6x prodloužit odklad skládkování, zlikvidovat tisíce hektarů půdy jejím uvolněním developerské průmyslové výrobě, zlikvidovat, či výrazně narušit odolnost českých lesů a beztrestně otravovat řeky i vzduch se slovy DĚLÁME TO PRO VÁS A PRO KRAJINU.

Předchozí novela byla napsána ODPADOVÝM PRŮMYSLEM, který se od roku 2011 přestal schovávat a začal MINISTERSTVU ŽEHU POSLEDNÍHO a nejenom je, naprosto otevřeně vést. Za každým krokem vpřed bylo pět kroků zpět, respektive na SKLÁDKU ODPADU, kterou se republika stává, a to jak na fyzické, tak i digitální úrovni, která umožnila nejen beztrestně otevřít online tržiště odpadu, ale i ho subvencovala a na konci loňského roku ještě ocenila spolu s institutem, který poplatný odpadovému lobby všude za státní peníze hlásá to, co si přečtete na téměř každém vozidle určeném pro svoz odpadu, tedy ODPAD JE ZDROJ.

Bohužel, tam již není místo na upřesnění, že je zdrojem profitu pro jedinou skupinu, a to právě odpadový průmysl.

Důvodem, ke zmínění těchto skutečností je má obava, že slova o důležitosti PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU ODPADU, budou opět jen prázdným heslem, a to i přesto, že jak paní Hubáčková, tak její předškůdce patřící k nejnebezpečnější tuzemské ptáky, dostali, a to přímo ode mne výsledky práce, která dokazuje že PREVENCE VZNIKU ODPADU nejen, že funguje, ale i přináší hmatatelné výsledky, které jsou profitem pro všechny, kromě odpadového průmyslu a jeho podporovatelů. Ve skutečnosti je tento profit mnohanásobně vyšší než jakého kdy celý odpadový průmysl dosáhl a jedná se nejen o profit ekonomický, ale i enviromentální, díky kterému se může naše země přestat rychle měnit na skládku odpadu, ale začne být opět zemí MEDEM a SRDÍM oplývající, kde nebudou žít SMART LIDÉ pracující o linek SMART TOVÁREN a v překladištích zboží které se stane odpadem, ale stane se zemí LIDÍ MOUDRÝCH, kteří znají hodnotu času, stejně jako života a ví, že i přesto, že se lež bude tisíckrát opakovat nikdy se pravdou nestane.

Právě zde totiž bylo nutných stejných osm let k tomu, aby vznikl LEGISLATIVNÍ RÁMEC PREVENCE VZNIKU ODPADU A PLÝTVÁNÍ, který jak předpokládám, svou cestu do aktualizace opět nenašel.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
KategorieODPADY
Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.
-Reklama -
Aktuální články
- Reklama -
Aktuální články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno