Domů Udržitelnost Jak to vlastně je? Co to znamená to INDUSTRY 5.0?

Jak to vlastně je? Co to znamená to INDUSTRY 5.0?

0
INDUSTRY 5.0 jako průmyslová evoluce řízená člověkem

Vzpomínám si, jako by to bylo včera. Když jsem 1.12.2015 psal a následně publikoval článek nazvaný INDUSTRY 5.0 FORM VIRTUAL TO PHYSICAL, měl jsem při jeho čtení zvláštní pocit. Už jsem ho znal, znamenal příchod výrazné změny a ten pocit mne nezklamal.

INDUSTRY 5.0 už nikdo nezastaví

Tyto řádky píši 26.2.2020 a do tohoto dne od začátku roku 2020 proběhlo již ve světě 26 konferencí, workshopů nebo přednášek, které spojovalo stejné téma – INDUSTRY 5.0. Bohužel mnoho z nich spojovala ještě jedna drobnost, neměli o podstatě a principech INDUSTRY 5.0 ani ponětí.

Použil-li bych slova PROROKA* pak jen Zemdlení opakovali slova zemdlených.

Již několik měsíců po mém článku upřesňujícím principy INDUSTRY 5.0 se totiž objevili první zloději snažící se prvenství přivlastnit. Udělat si z komplexního celku jen a pouze prodejní nástroj pro své jednoruké roboty. V průběhu let se k nim přidávali další. Jedni prodávali technologie, druzí umělou inteligenci. Třetí výzkum, čtvrtí jen slova a reporty, analytické dokumenty nebo zprávy. To vše bez toho, aby přišli s INDUSTRY 5.0 do přímého styku.

To totiž, jak to tak vypadá, není zdaleka tak důležité jako profesorský titul. Jméno známé, či bohaté společnosti, či organizace, nebo kulaté razítko prokazující „vědecký“, či minimálně akademický původ.

Krásným příkladem daného stavu je EVROPSKÉ UNIE. Lépe řečeno komise Evropské unie, kde téma po dvou letech v českých rukou, kde se za celou dobu podařilo zorganizovat dvě konference teoretiků pro teoretiky, převzal agendu do rukou matematik. Profesor matematiky a hned začal zostra. Pan Jose COTTA se rozpovídal 20 minutovou přednáškou na téma INDUSTRY 5.0. To na čtyřhodinové konferenci o vývoji průmyslu a trendech. Místem konání byl samozřejmě Brusel, aby to neměl daleko.

Pan Cotta může být odborníkem na matematiku, může být i dobrý politik. Co však není, a to vím zcela určitě a se 100% jistotou je to, že není odborníkem na INDUSTRY 5.0. Jeho řeč pravděpodobně napíše někdo jiný. On ji jen přečte a sklidí potlesk za nesmysly, kterými ve vztahu k INDUSTRY 5.0 bude obecenstvo krmit.

Myslím, že pan Cotta a mnozí další experti nemají ani zájem znát skutečnost, zbytečně by je to totiž zatěžovalo a odvádělo od činnosti, za kterou už dávno dostali zaplaceno těmi, jejichž zájmy hájí. Co mohu s jistotou říci je i skutečnost, že to nejsou zájmy těch, kdo je volí a kdo přispívají na jejich platy, protože experti citovaní v médiích, často zvaní na pódia, jsou často ve službách státu. Stejně jako politiky a další pracovníky státní správy je platí občané ze svých daní. Jak dobrovolných i nedobrovolných příspěvků na provoz největších a nejméně efektivních organizací světa.

Co mne naopak těší, že je zájem těch, když je upozorním na chybu, či nesprávný výklad, se nad mými slovy zamyslí a stojí jim za to věnovat čas odpovědi. Téměř vždy stejná otázka.

A JAK TO VLASTNĚ JE? JAKÝ JE INDUSTRY 5.0?

Zatímco v letech minulých před rokem 2020 mi stačilo kontrolovat vývoj INDUSTRY 5.0 jednou měsíčně, již v únoru 2020 to musím dělat denně. Tak vysoká je frekvence zájmu a záběru. Indonésie, Austrálie, Chorvatsko, Polsko, Švédsko, Japonsko, USA, Mexiko, Jižní Afrika, Austrálie a mnohé další destinace rozeznívá shodný výraz. Je proto nutné, aby tento měl i shodný význam a o to se nyní snažím.

Kontrola a komunikace, šíření myšlenky mi dnes zabírají jednu až dvě hodiny denně. Čas, který však strávím rád, protože je časem budováním budoucnosti. Ta jak jsem si již dávno uvědomil, začíná již dnes a je v mých rukách.

Chcete i vy vědět co vás díky INDUSTRY 5.0 čeká?

Pak zavolejte 728492512, napište, nebo se objednejte na návštěvu míst, kde se INDUSTRY 5.0 zrodilo. Na adrese Pobřežní 8, Plzeň. Na rozdíl od zájemců z Indonésie, Asie, či Ameriky, to nebudete mít tak daleko.

*PROROK, kniha Chalíla Džibrána

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version