Domů Recyklace Informační přehled o recyklaci kovů a využívání surovin z recyklace

Informační přehled o recyklaci kovů a využívání surovin z recyklace

0
Konfederace evropského recyklačního průmyslu (EuRic), představuje brožuru o recyklaci kovů. EuRic zveřejnila informační přehled o recyklaci a zpracování kovového odpadu. Zdůrazňuje na význam recyklace železných i neželezných kovů, dále na podstatný přínos pro životní prostředí a evropské oběhové hospodářství. Brožura mimo jiné nabízí environmentální výhody, jak ekonomické, tak i mezinárodní aspekty pro recyklaci oceli, hliníku nebo mědi.Susie Burrage, prezidentka pobočky EuRIC pro recyklaci neželezných kovů, taktéž majitelka společnosti pro recyklaci kovů ve Velké Británii, zdůraznila důležitost ke komunikaci o zásadních úlohách recyklátorů kovů v celé Evropě. Předně v zachovávání zdrojů a jejich opětovném navracením do cirkulární ekonomiky.

Thomas Papageorgiou, prezident pobočky recyklace železných kovů v EuRIC, také výkonný ředitel předního recyklačního závodu na zpracování kovů v Řecku, dodal, že tyto výhody mohou dobře fungovat v hodnotovém řetězci k dalšímu posílení oběhového hospodářství. Taktéž poukazuje na priority recyklačního průmyslu stanovené pro období 2019 – 2024, které nedávno zveřejnila EuRIC.

Evropská komise ve svém Zeleném balíčku potvrdila, že cirkulární ekonomika i klimatická neutralita je vrcholem její agendy. Dále také uvádí, že je nutné naléhavě řešit překážky, které ovlivňující cirkulární toky druhotných materiálů. Musíme významněji podporovat využívání surovin z výstupu recyklace v souladu s pozitivními vlivy na emise a úsporu energie, doplňuje Evropská komise.

Po tomto informačním přehledu budou následovat další publikace, které budou zdůrazňovat zásadní úlohu recyklačního průmyslu při realizaci přechodu k oběhovému hospodářství a dosažení klimatické neutrality.

Brožuru je možné si stáhnout zde.

Zdroj: Konfederace evropského recyklačního průmyslu (EuRic)

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Exit mobile version